Кравчук сказав, що було б з Україною, якби вона не відмовилася від ядерної кнопки

Відмова України від статусу ядерної держави в 1994 році запобігла десяткам нових “чорнобильських катастроф”. Атомні вибухи були можливі після 1997 року, коли термін придатності наявних ядерних боєголовок добігав кінця.


Про це розповів перший голова держави Леонід Кравчук у своєму інтерв’ю журналісту Яніні Соколової. Політик пояснив, що на момент підписання Будапештського меморандуму, в Україні перебувало 1270 ядерних боєголовок (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

“Ядерна зброя, як і всі, що існує в природі, є не вічне. Боєголовки необхідно постійно оновлювати. При цьому Україна сама їх не виробляла, спроба добути уран створила Чорнобиль. Ми не впоралися”, – зазначив Кравчук.

Він підкреслив, що в 1997 році зношені боєголовки могли вийти з-під контролю і почалися б повсюдні атомні катастрофи. При цьому ніхто у світі не дав згоду на постачання в нашу країну атомної зброї.

“Тому що в кожній боєголовці був чіп, який вказував місце розташування ракети на території всього колишнього Радянського Союзу”, – пояснив перший президент.

При цьому Кравчук підкреслив, що підписання документа про вивезення ядерної зброї з території України підписав не він, а вже його наступник Леонід Кучма.

Читайте також  Син Порошенка оцінив трирічну роботу батька: відео

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело