Трамп підписав доленосний для України документ: що треба знати

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп підписав доленосний документ, який вплине на Україну

Про це повідомляє посольство України в США.

«Президент США Дональд Трамп підписав узгоджений раніше Сенатом і Палатою представників закон про «Бюджет США на 2019 рік на потреби національної оборони», – йдеться в повідомленні.

Слід уточнити, що журналісти вже встигли охрестити документ «астрономічним». Причиною цього є те, що на військову сферу в наступному році буде закладено 716 мільярдів доларів.

Підкреслимо, що на військову допомогу Україні було виділено 250 мільйонів. Звернемо увагу, що відповідно до оборонного бюджету США на 2018 рік, Україні передбачалася допомога в розмірі 350 мільйонів доларів.

Додамо, одне з провідних рейтингових агентств світу Fitch Ratings назвало велику загрозу, яка може мати негативні наслідки для економіки України і вдарить по кишенях громадян.

Затягування фінансування України за програмою EFF від Міжнародного валютного фонду на поточний момент є одним з ключових економічних ризиків країни, підкреслюється в свіжому повідомленні Fitch Ratings.

У нього нашим чиновникам нагадали, що до кінця 2018 року уряд має виплатити ще $1,8 млрд. по суверенному боргу, в 2019-му — $3,3 млрд, а в 2020-му — $3,9 млрд. (включаючи $1,6 млрд. за єврооблігаціями у вересні-2019 і $2,4 млрд. з них у 2020 році).

Аналітики агентства зазначили, що країні буде непросто це зробити при несприятливій ситуації на зовнішніх ринках, а також при танучих золотовалютних резервах Нацбанку. Нам нагадали, що їх розмір скоротився після виплат за держборгом з $18,9 млрд. до $17,7 млрд. І ще може зменшуватися при підготовці до насувається опалювального сезону, в ході якого «Нафтогазу» потрібно долар для закупівлі імпортних енергоносіїв.

Читайте також  Як її рознесло! Анфіса Чехова показала розжирнілу фігуру в бікіні під час відпочинку

До речі, цю проблему можуть вирішувати підвищенням тарифів на комунальні послуги, вважають у Fitch Ratings.

«Основними невирішеними питаннями є потенційні зміни в бюджеті 2018 року для досягнення 2,5%-ного дефіциту ВВП в рамках програми та коригування тарифів на опалення в домашніх господарствах», — відзначають аналітики агентства.

Шукайте деталі в групі Facebook