В Україні готуються до повного локдауну в грудні, – Шмигаль

В Україні в кінці грудня можуть ввести повний локдаун у разі, якщо карантин вихідного дня не допоможе знизити навантаження на лікарні.

Шмигаль розповів про локдаун

Остаточне рішення можуть ухвалити вже на початку наступного місяця. Про це на засіданні Кабміну 25 листопада заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Ефективність та результат можемо оцінити на початку грудня. Фіксуємо зниження мобільності населення. Зараз найнижча мобільність із часу повного карантину. Наслідком має бути плато за кількістю хворих. Певне поліпшення вже є сьогодні. У нас фактично два тижні, як стабілізувався кількість хворих у лікарнях на рівні 27-28 тисяч. Ми не переходимо позначку в 30 тис.”, – сказав Шмигаль.

За його словами, свята можуть призвести до сплеску захворюваності. Тому Кабмін уже розроблює сценарій повного локдауну.

“Ми розуміємо, що кінець грудня та початок січня — період новорічних свят. Це зустрічі, ярмарки, тісні контакти між людьми. І все це може дати значний поштовх до сплеску хвороби, якого медична система може не витримати. Уряд не приховує та говорить відкрито, що ми розроблюємо план реагування на випадок погіршення ситуації”, – сказав прем’єр.

Раніше міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що про локдаун потрібно повідомляти заздалегідь, щоб українці та бізнес могли підготуватися.

“Я не викрадач Різдва. Це моя думка, яка виникла через дискусії щодо карантину вихідного дня. Певною мірою обмеження нам потрібні, тому що є високі цифри захворювання. Очевидно, що також потрібно прогнозування. Креативній індустрії, сфері культури, малому та середньому бізнесу треба розуміти, коли можуть бути додаткові обмеження”, – розповів чиновник.

Міністр пояснив, що на свята буде спостерігатися велике скупчення людей, якого не можна допустити. “Мені здається, потрібен дво-тритижневий обмежувальний період. Я не знаю, в якій формі, але це дало б бізнесу можливість прогнозувати свої збитки, плани про те, як можна було б діяти зараз, перед святами, під час свят і після свят”, – підсумував Ткаченко.

Читайте також  "Рятуйте, що можете": синоптикиня розповіла, які області в Україні цими вихідними накриють заморозки

Карантин в інших країнах
Зростання кількості хворих на коронавірус спостерігається і в інших країнах Європи, через що частковий або повний локдаун було введено у Франції, Іспанії, Німеччині, Італії та Британії.

Так, у Німеччині на місяць введено полегшений локдаун: з 2 листопада там перестали працювати кінотеатри, розважальні заклади, обмежено роботу магазинів, кафе і ресторани обслуговують тільки на винос. На вулиці можна збиратися компаніями до 10 осіб – членів тільки двох сімей. Водночас малий бізнес може розраховувати на відшкодування збитків із боку держави. Школи та офіси продовжують працювати у звичайному режимі.

Хто ще виступав за локдаун
Лікар-педіатр, доктор медичних наук Марина Маменко заявила, що Україна повинна прийти до тотального локдауну. За її словами, 2-3 тижні необхідні для того, щоб розвантажити лікарні

Лікар-інфекціоніст, колишній директор Центру здоров’я Володимир Курпіта заявив, що локдаун в Україні потрібно було вводити ще два тижні тому. За зволікання, за його словами, Україна заплатить велику ціну.

Головлікар госпіталю МВС Юрій Сак вважає, що наша країна не впорається без локдауна. Він назвав цей метод найдієвішим способом.

Лікар-епідеміолог, голова ГО “Інфекційний контроль” Андрій Александрін заявив, що лише локдаун допоможе знизити навантаження на систему охорони здоров’я. Медики в лікарнях вже закінчилися.

Що взагалі таке локдаун
У перекладі локдаун – заборона вільно входити або виходити з будівлі або конкретної зони через надзвичайну ситуацію.

У країнах, де вводиться локдаун, повністю або частково обмежують вільне пересування і соціальні контакти громадян.

При локдауні не працюють практично всі підприємства, установи та організації, в тому числі освітні, розважальні, спортивні, заклади громадського харчування (можуть працювати тільки на доставку або продавати їжу на винос) і т.д. У звичайному режимі дозволяється функціонування тільки тих з них, які надають послуги, які задовольняють основні потреби людини, а також життєво необхідних підприємств.

Читайте також  "Поки був в АТО, кімнату в гуртожитку забрали": чому захисники залишаються без даху над головою

Співробітників підприємств, організацій і установ максимально переводять на роботу в онлайн-режимі.

Повний локдаун передбачає закриття кордонів, припинення міжнародного і міжміського сполучення, а також роботу громадського транспорту в межах населених пунктів.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело