Поліція може “накинути” незаконний штраф: про що мають пам’ятати водії

Поліція може “накинути” незаконний штраф: про що мають пам’ятати водії

Українські водії завжди повинні мати при собі водійське посвідчення та техпаспорт

Українські водії завжди повинні мати при собі водійське посвідчення та техпаспорт, оскільки це перше, що попросить поліцейський під час зупинки. Відмова пред’явити ці документи карається штрафом.

Однак, є випадки, коли водій не зобов’язаний показувати документи поліцейському. Судова практика в Україні демонструє, що суди часто визнають штрафи поліції за частиною 2 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) незаконними.

Це стосується ситуацій, коли водії не пред’являли водійське посвідчення після зупинки. У таких випадках справи часто закриваються, а штрафи скасовуються, оскільки поліцейські не мали підстав для зупинки автомобіля або не надали доказів порушення правил дорожнього руху.

Наприклад, якщо інспектор зупиняє автомобіль без чіткої причини або підстави, то він не має права вимагати від водія показати водійське посвідчення чи техпаспорт. Якщо водій оскаржує штраф у суді і поліцейський не може надати докази законності зупинки, суд зазвичай стає на бік водія.

Таким чином, без достатніх підстав для зупинки, вимога пред’явити документи є неправомірною. Ця практика підкреслює важливість дотримання поліцейськими законних процедур при зупинці транспортних засобів. Водії повинні знати свої права і бути готовими їх захищати у випадку незаконних дій з боку правоохоронців.

Читайте також  «Синку, твоя сестра кредит на мене взяла, платити обіцяла, і не платить, каже, що мій кредит, значить я і платити повинна. Допоможи матері, грошей у мене на кредит немає»

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело