ТЦК може виписати лише один штраф за неоновлення даних, – адвокат

ТЦК може виписати лише один штраф за неоновлення даних, – адвокат

За непроходження ВЛК настає вже окрема відповідальність на наступному етапі спілкування з ТЦК, можливо, навіть кримінальна.

Штраф за неоновлення даних та непроходження військово-лікарської комісії (ВЛК) — це різні речі, наголосив адвокат Олег Мицик в ефірі Ранок.LIVE.

Він зазначив, що за неоновлення даних Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть виписати лише один штраф, водночас за непроходження особою військово-лікарської комісії на наступному етапі спілкування з ТЦК та СП передбачає окрему відповідальність.

“Неоновлення даних є закінченим адміністративним правопорушенням після завершення терміну у 60 днів. І за це правопорушення штраф може бути лише один. А чи передбачено буде штраф за непрохолдження ВЛК? Це ж різні речі. Особа повинна була оновити дані, а ВЛК буде проходити лише в наступній процедурі, коли її у якийсь спосіб запросять у ТЦК”, – сказав Мицик.

Однак з приводу кількості штрафів зауважив, що у громадян можуть бути інші порушення, як то:

  • відсутність військово-облікового документа при собі;
  • неперебування на обліку взагалі;
  • неявка за повісткою про виклик в ТЦК;
  • відмова від вчинення якихось дій під час контактування з ТЦК, наприклад, відмова від проходження ВЛК.

“Я вже зустрічав практику про те, що стосовно осіб, які відмовляються або систематично порушують правила військового обліку, порушуються кримінальні провадження по статті 337 ККУ (Ухилення від військового обліку)”, – зазначив адвокат.

Мицик нагадав, що по 16 липня включно громадяни можуть оновити дані, в тому числі через “Резерв+”. Неоновлення даних – це порушення законодавства, що передбачає адміністративну відповідальність і верхня межа штрафу – 25,5 тис грн. За його словами, правопорушнику надається 15 днів з моменту винесення постанови про накладання штрафу, щоб добровільно сплатила штраф у так званому “пільговому режимі” – 17-25 тис грн. Якщо штраф не сплачено, то справу передадуть у виконавчу службу і стягнення у такому разі буде в подвійному розмірі, зауважив адвокат.

“Я рекомендую користуватися для перевірки, чи відкрито виконавче провадження, або системою Дія, або заглядати в автоматизовану систему виконавчих проваджень, де по своєму прізвищу можна відслідкувати, чи відкривається відносно тебе виконавче провадження”, – порадив Мицик.
Мобілізація та військовий облік в Україні
Як повідомляв УНІАН, новий закон про мобілізацію в Україні набув чинності 18 травня 2024 року. Згідно з цим документом, усі військовозобов’язані, резервісти та призовники мають оновити свої облікові дані протягом 60 днів – до 16 липня 2024 року. Це можна зробити трьома способами: відвідати ТЦК, ЦНАП, або онлайн у застосунку Резерв+.

Останніми днями в Україні спостерігаються величезні черги військовозобов’язаних до ТЦК та ЦНАП.

Учора член комітету Верховної Ради України з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР Олег Синютка припустив, що близько 6-7 мільйонів українців не встигнуть оновити данні в ТЦК. Він вважає, що треба продовжити термін, що наразі складає 60 днів для оновлення інформації військовозобов’язаного.

Народний депутат від фракції Слуга народу Олександр Федієнко зазначав, що всі військовозобов’язані, які не оновлять дані до 16 липня, автоматично стають ухилянтами і підпадають під штрафні санкції. За ухилення від оновлення військово-облікових даних передбачено штраф у розмірах від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень.

За словами адвоката Сергія Старенького, лише хвороба може бути поважною причиною несвоєчасного оновлення даних в ТЦК та СП. За словами адвоката, відсутність людини в Україні, відсутність інтернет-зв’язку чи відсутність можливості доїхати до ТЦК не є поважною причиною.

Читайте також  По квартирах вже повістки не носять: у ТЦК розповіли про нові методи вилову ухилянтів

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело