Загальна мобілізація: чи можна переоформлювати майно без довідки з ТЦК

Загальна мобілізація: чи можна переоформлювати майно без довідки з ТЦК


Стало відомо, чи чоловік може без довідки з ТЦК переоформити майно
В українських ЗМІ писали, що нібито через мобілізацію чоловіки почали масово переоформлювати своє майно. Експерти поділилися, чи є ажіотаж зараз і, чи чоловік може без довідки з ТЦК розпоряджатися своїм майном, пише ТСН.

Причиною таких чуток стала нібито прописана норма у новому законопроєкті про мобілізацію. Нібито якщо чоловік не прийде до ТЦК за повісткою, йому буде заборонено здійснювати будь-які операції з майном.

Повідомлялося, що на тлі таких чуток чоловіки кинулися масово переоформляти на своїх дружин, сестер та матерів нерухомість, щоб у разі набуття таких обмежень мати можливість їм хоч якось розпоряджатися.

Рієлтори відзначають, що справді чоловіки стали частіше цікавитися, чи можуть вони перевести право власності на нерухомість на своїх дружин, матерів чи сестер, оскільки хвилюються про запровадження таких обмежень.

Зазначається, що найбільше таких запитів надходить від чоловіків, які перебувають за кордоном. Більше дзвінків надходило наприкінці 2023 року, коли у Раді активно готували новий законопроєкт про мобілізацію.

Але після роз’яснень та інформації про те, що законопроєкт не ухвалили, жодних подальших дій такі чоловіки не робили.

Зокрема, рієлтор-практик Сергій Курганов зазначив, що чоловіки переживали, що їх можуть визнати “ухилянтами” і тоді до них можуть вжити обмеження в користуванні банківськими картками та розпорядженні нерухомістю.

Але рієлтор зазначив, що чоловікам роз’яснили, що такі обмеження можуть запровадити лише у судовому порядку.

ТЦК і СП або інші недержавні установи не мають підстав для того, щоб накладати арешт або вводити обмеження для людей розпоряджатися своїм майном.

Читайте також  ТЦК проводять масові рейди у вихідні: під прицілом ТРЦ, маршрутки, ресторани

Також Курганов додав, що військові теж стали нерідко переоформляти нерухомість на дружин, дітей чи проводять поділ майна подружжя.

Він вважає, що люди, які перебувають на фронті, хочуть у такий спосіб перестрахуватися, адже війна — великий ризик.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело