“Знайдено спосіб ідентифікувати і призвати всіх ухилянтів, мобілізація має різко посилитися”: у Верховній Раді зробили заяву

“Знайдено спосіб ідентифікувати і призвати всіх ухилянтів, мобілізація має різко посилитися”: у Верховній Раді зробили заяву

Мобілізація в Україні може посилитись. Про це заявив депутат Верховної Ради Роман Костенко. Секретар Комітету парламенту з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко прокоментував заяву Генштабу ЗСУ про те, що РФ найближчим часом може розпочати примусову мобілізацію від 400 до 700 тисяч осіб.

Як інформує “biz.today,ua”, за словами народного обранця, у такому разі в Україні також посилять мобілізацію – вона буде проводитися інтенсивніше, ніж зараз.

“Зараз ми проводимо мобілізацію, реагуючи на те, які сили та засоби є у росіян. Наприклад, є у них приблизно 400 тисяч військових. Тому ми реагуємо на мобілізацію, поповнюємо наші частини, які стоять на передньому краю, формуємо нові. Звичайно, якщо мобілізація в Росії йтиме таким темпом, нам потрібно буде збільшувати мобілізацію для того, щоб можна було адекватно реагувати”, – зазначив Костенко.

Депутат ВРУ нагадав, що Росія не особливо турбується про підготовку, озброєння та екіпірування своїх військовослужбовців. Проте Роман Костенко вважає, що за бажання вони можуть покращити підготовку.

“Призвати можна, але наскільки це буде якісно? Це буде м’ясо, яке прийде сюди і не зможе виконувати серйозні бойові завдання. Але при цьому ми не можемо недооцінювати і маємо пам’ятати, що наша армія на 80% приблизно складається із мобілізованих громадян, не є кадровими військовими. Тож недооцінювати ворога не можна”, – зазначив військовий експерт в ефірі Radio NV.

Також мобілізація ухилянтів в Україні незабаром активізується завдяки новому закону. Він допоможе ідентифікувати усіх громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку. Відомості про військовозобов’язаних українців віком від 18 до 60 років надходитимуть із різних реєстрів. Крізь таке “сито” не прослизне жоден ухилянт.

Читайте також  Передбачення Нострадамуса на 2023 рік: що чекає Україну та як закінчиться велика війна

Відповідний законопроект №10062 зареєструвала у Раді велика група депутатів із різних фракцій. Зокрема, до підготовки цього законопроекту доклали руку Давид Арахамія, Петро Порошенко, Михайло Цимбалюк, Ірина Геращенко, Євгенія Кравчук, Олексій Гончаренко, Ярослав Юрчишин та інші народні обранці.

У чому суть нового законопроекту?

Ухилянти всіляко уникають мобілізації, не з’являючись до ТЦК для звірки даних. Проте всі вони десь працюють, сплачують податки, лікуються, реєструють транспортні засоби та, час від часу, отримують штрафи. Всі ці дані містяться в електронних реєстрах тих чи інших відомств. Тобто, на сьогодні в країні фактично немає людини, яка не залишила б свій цифровий слід у тому чи іншому електронному реєстрі. Саме на це роблять ставку творці нового законопроекту.

Тепер Реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів, яким володіє Міноборони, автоматично поповнюватиметься даними з реєстрів Податкової служби, МОЗ, Мін’юсту, МВС та інших органів. Таким чином, виявити та ідентифікувати чоловіків, які залишилися не охопленими мобілізацією, стане набагато простіше. Фактично будуть ідентифіковані усі.

Міноборони отримуватиме про всіх чоловіків призовного віку такі відомості і з таких джерел:

МОЗ – номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, відомості про стан здоров’я, відомості про вакцинацію;

МВС – відомості про наявність або відсутність судимості, дозвільні документи про право на володіння та користування зброєю, відомості про посвідчення водія на право керування транспортним засобом тощо;

Мін’юсту – відомості про рішення, які підлягають примусовому виконанню – виконавчі документи;

Державної податкової служби – відомості про зайнятість (код підприємства, місце роботи, посада); реєстраційний номер облікової картки платника податків;

Міносвіти – відомості про освіту та спеціальність, відомості про проходження освітніх курсів та курсів підвищення кваліфікації;

Читайте також  Зарплати медиків зростуть з 1 вересня. Міністр озвучив деталі

Державної міграційної служби – відомості про перетин кордону в одному та іншому напрямку, а також про наявність дозвільних документів на виїзд/в’їзд.

Усі ці відомості будуть відображені в електронному кабінеті призовника, військовослужбовця, резервіста. Тобто там будуть вичерпні дані щодо військовозобов’язаних українців, які містяться в Реєстрі Міноборони.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело