До 16 годин без світла: експерти прогнозують неминучий блекаут цієї зими

До 16 годин без світла: експерти прогнозують неминучий блекаут цієї зими

Експерт дав невтішний прогноз на новий опалювальний сезон

Головною причиною можливих блекаутів цьогоріч називають ракетні обстріли, однак ніхто чомусь не фукусує увагу на тому, що минулорічна зима була рекордно теплою та навряд чи буде такою у цьому році.

Морози суттєво підвищують споживання електроенергії.

Про це у своєму Telegram-каналі розповів експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Юрій Корольчук зазначає, що представники влади, Міненерго, “Укренерго” пояснюють можливі відключення світла лише атаками росії та не згадують про те, що споживання електроенергії спливає суттєво впливає природа.

Експерт зазначає, що цьогоріч була рекоордно тепла зима, із температурою на декілька градусів вище ніж зазвичай, однак все-одно призвело до тривалих відключень світла.

“Але що має цікавити нас? Середня температура минулої зими у січні-лютому становила на 2-3 градуса більше, ніж звичайно. Але ці «хитрі» середні температури означають, що під час звичайної зими періоди морозів по -10-15 градусів будуть тривалішими. А це потягне за собою зростанням споживання електроенергії”- зазначає Корольчук.

Саме через морозну погоду відключення світла буду тривалішими ніж у минулому році.

“Якщо у минулому сезоні світло було 12-14 годин, не було – 10-12 годин. У сезоні 2023-2024 рр. світло може бути – 8-10 год, не бути – 14-16 год” – додає фахівець.

Читайте також  Не лише без світла: з понеділка розпочнуться відключення газу – які графіки

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело