Українці заплатять абонплату за всю комуналку: окремо прийшли нові платіжки за кожну послугу

Українці заплатять абонплату за всю комуналку: окремо прийшли нові платіжки за кожну послугу

У Києві та в цілій низці міст комунальні підприємства почали нараховувати своїм клієнтам абонентську плату за вивіз сміття, гарячу та холодну воду, опалення. Це стало можливим завдяки ухваленню закону “Про житлово-комунальні послуги” (його затвердили ще 2019-го).

Як зауважив на своїй сторінці у Facebook експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко, абонентська плата прив’язана до прожиткового мінімуму і регулярно підвищуватиметься і сплачуватиметься незалежно від сезону.

Зараз абонплата на комуналку (без урахування доставки газу) може коштувати сім’ї 111,7 грн без банківської комісії. “Якщо брати в сумі, то це додатково українці заплатять щомісяця на 2,01 млрд. гривень більше за комунальні послуги”, – підрахував експерт.

Як рахують розмір абопналати?
Граничний розмір абонентської плати Кабмін запровадив ще кілька років тому. Суми у платіжки вважаються за спеціальною формулою: 2* ПМ * 2,58 * 0,15 * К, де

ПМ – прожитковий мінімум;

2,58 – середня кількість осіб у сім’ї;

0,15 – середня частка витрат на комуналку від загального доходу сім’ї;

До – коефіцієнт (для опалення та води – 0,019, для сміття – 0,009).

Враховуючи, що прожитковий мінімум в Україні підвищується кілька разів на рік, водночас зростатиме й розмір абонентської плати. Зібрані гроші підприємство мають інвестувати на обслуговування та ремонт мереж, модернізацію тощо. Щоправда, в експертному середовищі є сумніви: чи вистачить цих коштів і чи додатково будуть спрямовувати на ремонти.

 

Читайте також  Українцям перерахують тарифи на комуналку і заплатять компенсацію: як отримати свої гроші

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело