У РНБО розповіли, чи планують локдаун в Україні і чи чекати вакцинації дітей

Українська влада поки не вбачає необхідності у введенні загальнонаціонального локдауну через COVID-19. Проте регіонально жорсткіші карантинні обмеження продовжать діяти до стабілізації ситуації із захворюваністю.

У РНБО розповіли, чи планують локдаун в Україні і чи чекати вакцинації дітей

Про це заявив секретар Ради національної безпеки й оборони (РНБО) Олексій Данілов. В інтерв’ю “РБК Україна” він розповів, чи вакцинуватимуть дітей проти коронавірусу й озвучив прогноз щодо закінчення пандемії.

“Ми поки не бачимо того, що локдаун буде вводитися. Територіально будуть певні обмеження… Дуже багато хто дійсно не допрацьовує в цьому питанні”, – зауважив чиновник.

Він підкреслив, що відповідальність за дотримання карантинних правил лежить не тільки на органах місцевого самоврядування, а здебільшого на громадянах.

Відповідальність людей за своє життя і здоров’я повинна бути зведена в абсолют. І це стосується не тільки COVID-19, ми можемо наводити масу прикладів”, – заявив Данілов.

Секретар РНБО додав, що поки в Україні недоцільно запроваджувати практику введення бустерної (третьої) дози вакцини. Адже спершу імунізувати варто тих, хто досі не отримав першого й другого щеплень проти коронавірусу. Те ж стосується і вакцинації дітей, із якою можна почекати.

“Лікарі повинні говорити про це, а не я. Щодо вакцинації дітей. Особисто моя думка – я “за”, але знову ж спершу батьки, бабусі, дідусі й так далі – це буде наступна історія. Один негативний випадок на мільйон може робити погоду, не дай Бог”, – зазначив Данілов.

Він навів прогноз світових фахівців, які вважають, що пандемія COVID-19 може закінчитися до літа наступного року. Хоча припущення навіть науковців неоднозначні, адже ніхто не може сказати, які ще штами коронавірусу можуть з’явитися і як все відбуватиметься.

Читайте також  Степанов не підтвердив, що локдаун в Україні введуть із 2 січня

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело

Загрузка...
загрузка...