До Львова прибуде чудотворна ікона, коронована Папою Франциском
З 14 до 21 березня 2021 року у храмі св. мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії (вул. Віри, Надії, Любові, 10) перебуватиме чудотворна ікона Розп’яття Спасителя із Зарваниці, коронована Папою Франциском.
Помолитися біля ікони віряни зможуть з 8.00 до 20.00 год. щоденно. Повідомляють у пресслужбі ЛМР. «Ця ікона приїздить до нас із Зарваниці, рівно на 1 тиждень. Вранці у неділю вона буде виставлена до почитання — до наступної неділі. Вона перебуватиме лише у нашому храмі, у жодному іншому храмі Львова її не буде.
Її привозять на початок Великого посту, щоб наша парафія, усі львів’яни, прочани, могли у цей перший тиждень «духовної весни» перед цією чудотворною іконою Розп’яття Спасителя вимолювати у Бога прощення гріхів, припинення пандемії, миру в Україні і в особистих потребах зцілення душі і тіла та інших.
Помолитися біля ікони всі охочі зможуть упродовж першого тижня Великого посту з 8 години ранку до 8 години вечора, а якщо буде потреба, то храм буде відчинений і довше», — розповів парох храму св. мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії о. Андрій Корчагін. 29 квітня 2019 року у Ватикані, в базиліці Святого Петра, відбулося богослужіння під проводом Папи Франциска.
Особливістю стало перебування там чудотворної ікони Розп’яття Спасителя із Зарваниці. Глава католицької церкви поблагословив ікону, а також корону тернового вінка. У такий спосіб Пара Франциск відновив почитання чудотворної ікони Розп’яття Спасителя із Зарваниці. Довідка Це ікона, історія якої сягає у давнину. Вона була загублена і дивовижним чином віднайдена. Поява ікони розп’яття сягає 1728 року. Тоді два тижні перед Великоднем мешканець Зарваниці Степан Долган, їдучи з Дарахова додому, знайшов у полі «чорну шухляду», всередині якої був намальований на шовку образ Розп’яття Ісуса Христа.
Після перенесення образу до церкви, мешканці Зарваниці стали свідками того, як з нього почали спливати прозорі краплі. Водночас при образі відбувались чудесні оздоровлення хворих. Свідчення Стефана Долгана та людей, які зцілилися біля образу, записала спеціальна комісія. Чудотворний образ пережив пожежу у старенькій церкві наприкінці 18 століття, а також зберігся під час лихоліття Першої світової війни.
Та коли до села поверталися більшовики, ікона потрапила до сховку. Та у часи більшовицьких гонінь УГКЦ реліквія безслідно зникла, а разом з нею і коштовні ризи. Понад 70 років про оригінал не було жодних згадок, однак кілька років тому в Івано-Франківську віднайшли елемент ризи — розкішний оклад ікони, виготовлений із чистого срібла та ще й з позолотою.
Шукайте деталі в групі Facebook