Український літак знищили за допомогою дронів у Лівії

В аеропорту Місрата в Лівії ударами з дронів знищений літак ІЛ-76ТД української компанії Скайавіатранс з гуманітарним вантажем Міжнародної Організації Червоного Хреста.

Про це повідомляє LIGA.net з посиланням на директора компанії Олену Малахову.

Літак виконував рейс з Анкари в Місрата з гуманітарним вантажем в рамках співробітництва з Міжнародною Організацією Червоного Хреста. За словами Малахової, у компанії є всі документи, що підтверджують це.

Приблизно в 3:17 ночі (за Київським часом), відразу після прибуття борту в аеропорт Місрата, коли почалося вивантаження товару, літак був обстріляний за допомогою безпілотників.

Перший снаряд влучив у праве крило, після чого почалася пожежа. Частина екіпажу до того часу вже покинула борт. Декілька чоловік у момент удару були в літаку, але встигли евакуюватися. Зараз екіпаж знаходиться в безпеці. Постраждалих немає.

За словами директора компанії, було кілька пострілів. Літак повністю знищений вогнем.

Малахова зазначила, що в нападі брали участь два дрони, один з яких здійснював фото – і відеофіксацію. Через 40 хвилин після інциденту, за її словами, фото і відео удару з’явилися на сайтах російських ЗМІ і блогерів.

“Мені здається, що не без того, що Москва підтримує незаконний уряд генерала Хафтара, яка намагається захопити владу в Лівії”, – сказала Малахова.

Зараз компанія зв’язалася з українським консульством і намагається повернути екіпаж в Україну. Мова йде про вісім громадян.

З приводу вантажу точної інформації у Скайавіатранс поки немає. Імовірно, він повністю знищений.

Компанія веде підрахунок своїх збитків. Оціночна вартість знищеного ІЛ-76ТД, за словами Малахової, – 2,5 млн доларів. Це без додаткового обладнання та вартості вантажу.

Читайте також  Мешканці Донбасу разом з російськими паспортами отримують "військовий квиток"

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -