14 лютого: скільки грошей українці витратять на свято

В Україні Свято всіх закоханих почали відзначати в середині 90-х років, і прийшло воно до нас із Заходу на основі католицьких легенд. Хто б не започаткував у нас в країні традицію відзначати День святого Валентина – для українців це зайвий привід. Для кожного свій: хто хоче порадувати коханих, хто напитися від самотності, а кому – додатковий заробіток. Адже українці готові витрачати гроші на своїх коханих. Скільки – дізнавався портал “Знай.ua”.

В основному, кожен може витратити суму, зважаючи на свої фінансові можливості, але не схоже, щоб люди економили на радощах своєї другої половинки.

“Приготую святкову вечерю, влаштую романтік: шампанське, свічки, цукерки. Разом ми вже 10 років! На свято я готова витратити близько 1000 грн. Вечеря і буде головним подарунком. І я чекаю сюрприз від чоловіка”, – поділилася з нами Ілона.

“Для мене 14 лютого це звичайний день, просто привід, щоб порадувати дівчину. Я готовий подарувати їй будь-який подарунок, який вона захоче. Можна поїхати до Львова, наприклад”, – розповів для “Знай.ua” Олександр.

“З чоловіками простіше – він питає, що тобі потрібно, а ти просто даєш відповідь. А його ніхто питати не буде, – сміється Олена – Я можу дозволити собі витратити на подарунок близько 5 тис. грн. Правда, мій подарунок в цьому році коштує 3,5 тис., а ось чоловік витратить набагато більше”.

“Оскільки моя друга половина захоплюється комп’ютерами, я подарую йому потрібну деталь для комп’ютера. Її вартість близько 1000 грн. А нижню білизну для себе і щоб порадувати чоловіка – потрібно купувати без приводу”, – вважає Єва.

Українці думають так само, як і європейці? В італійця Філіпа зараз немає другої половини. Але він розповів нам, що якби у нього була дівчина – то він би витратив на свято теж близько 1000 грн. І він не став би шкодувати грошей, якби його дівчина захотіла більшого.

Читайте також  Чоловіка розірвало на частини! Під Києвом трапилася моторошна ДТП. Визначили лише по уцілілій руці…

“Я б зводив її в ресторан, в модний клуб або караоке. Обов’язково подарував би квіти і все інше, що вона побажала”, – говорить Філіп.

Так само українці вважають, що актуальний подарунок, який можна приурочити до Дня закоханих – це поїздка на гірськолижний курорт або в теплі краї. Спільний відпочинок – це, скоріше, подарунок для двох, але приємні враження від поїздки, які можна розділити зі своєю другою половиною, – цінуються більше, ніж речі.

“Я одружений вже 11 років. Ми на 14 лютого їдемо кататися в гори на бордах. Цього разу я витрачу на подарунок до 5 тисяч. У минулому році подарував їй айфон. Я намагаюся сам придумувати сюрпризи для коханої”, – поділився своїм планом Євген.

Ті, у кого зараз немає другої половини, вважають, що 14 лютого хороший привід зустрітися з друзями. Так само багато хто вважає, що це можливість зробити щось приємне для своєї сім’ї.

На відміну від нашого прагнення привітати не тільки коханих, але й друзів і родичів зі святом – у Швейцарії з Днем ​​закоханих прийнято вітати тільки другу половинку, повідомив Мет, який приїхав в Україну у службових справах.

Ну а ті, у кого наразі статус “вільний”, зберігають позитивний настрій:

“Знаєте, як євреї святкують 14 лютого? Йому дарують подарунок, він оцінює його вартість і біжить в магазин купувати схожий за вартістю. Але при цьому, якщо два єврея зустрічаються, то тут зрозуміло, що свято не вдалося”, – віджартовується В’ячеслав.

Але багато українців усе ж вважають, що День святого Валентина – це черговий день в календарі, не вартий уваги:

“Та дві гривні я витрачу на ваше 14 лютого!” – заявив Валерій.

Читайте також  У столиці Пакистану не дозволили святкувати День Святого Валентина

“Це не українське свято, а європейське. Для нас із чоловіком День святого Валентина прирівнюється до Хелловіну”, – ось так все реалістично у Людмили з чоловіком.

Здебільшого цим святом зацікавлена ​​жіноча половина населення. Адже кожна жінка любить романтику і подарунки. Зайвий раз хочеться відчути себе коханою. Чоловіки ж стараються тільки заради своїх дам, не беручи близько до серця значення свята. Світлана пакує подарунки в “Метрограді” і розповідає, що найчастіше подарунок купується в останній момент, дорогою додому з роботи.

“Стоять, нервують ввечері 14 лютого, поспішають. Найчастіше я запаковую подарунки дівчатам – телефони, а для чоловіків – речі”, – поділилася досвідом Світлана.

Продавці кажуть, що, безсумнівно, 14 лютого позитивно впливає на продаж товару. Люди приходять за подарунком і витрачають стільки, скільки їм дозволяють фінанси. В якості сюрпризу підійде все – від символічної чашки, браслетика або листівки – до шкіряного гаманця, рюкзака чи банного халата. На квіти чоловіки для своїх улюблених жінок витрачають у середньому 300 грн.

Якщо фінанси не дозволяють, але все ж хочеться зробити щось хороше для близької людини – можна це зробити своїми руками. Приготувати вечерю, зайнятися рукоділлям, написати пісню, зіграти на гітарі – тут головне фантазія і натхнення.

“У нас із чоловіком річниця весілля. Це не спеціально. Ми розписувалися в 94 році, коли цього свята в нашій країні ще не було. Тому це для нас особливий день. А на додачу до подарунка я спечу торт”, – розповіла Світлана.

Не дивлячись на комерційний підтекст, багато хто вважає, що 14 лютого це ще один привід зробити щось приємне коханій людині.

“Ти і так кожен день показуєш йому, що він важливий для тебе, і тут ти можеш “закріпити” це. Це гарна традиція і цікава історія свята. У нашому випадку сюрпризи робити безглуздо, ми все одно “палимося” один перед одним. Найпростіше запитати, що він хоче”, – каже Анна.

Читайте також  В Україні через карантин активізувалися шахраї: всі схеми

“День святого Валентина – це умовність. Тому що можна робити свято кожен день, а можна робити його раз на рік, і це буде 14 лютого. Це привід створити свято. Так, це привід провести день разом. Тому що, якщо, грубо кажучи, навіть увечері не зустрітися – всі будуть у своїх клопотах і турботах – і навіть вечерю не провести разом – це якось недоцільно. На це свято, безперечно, варто витрачати гроші. Хто скільки може”, – мудро помітила Ірина.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -