В Україні спростили процедуру оформлення ID-картки: що змінилося

Уряд затвердив зміни, які спростять процедуру оформлення паспорта громадянина України.

Як повідомила Державна міграційна служба України, нові норми передбачені постановою КМУ № 1109 від 01.09.2021, яку було розроблено за ініціативи ДМС України.

Ухвалені зміни, зокрема, надають можливість громадянам України:

оформити ID-картку за місцем звернення, у тому числі – особам, які проживають на тимчасово окупованій території України;
оформити ID-картку особам, щодо яких тримання під вартою обрано як запобіжний захід;
оформити ID-картку особам, які виїхали на постійне проживання за кордон;
одночасно з першою ID-карткою оформити реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) для осіб від 14 до 18 років, без необхідності звернення до податкового органу;
оформити ID-картку та одночасно знятися з консульського обліку в закордонній дипломатичній установі (територіальним підрозділом направляється відповідне повідомлення та заяви особи).
Крім того, під час оформлення ID-картки замість документа про присвоєння ідентифікаційного номера особа може подати дані про РНОКПП, які внесені до паспорта або свідоцтва про народження, зокрема в електронній формі (після запровадження технічної можливості у територіальному органі/ територіальному підрозділі ДМС провести перевірку відповідності таких даних у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків).

Також особи, які звертаються за оформленням паспорта вперше після досягнення 18 років та у яких відсутнє свідоцтво про народження, можуть подати замість нього витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження.

Важливо, що прийнятими змінами спрощено також процедуру встановлення особи (зокрема – для осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України) та збільшено до 3-х років термін зберігання паспорта у разі його неотримання заявником (до внесення змін – 1 рік). Постанова набирає чинності 2 листопада 2021 року, – йдеться у повідомленні.

Читайте також  “Жарт був за межею”: Березовець пояснив свій скандальний пост про пожежу в соборі Паризької Богоматері

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело