Чи існує католицьке «церковне розлучення»?

— Часто можна почути від католиків про так зване «церковне розлучення». Що це таке? Чим займається церковний суд, який розглядає питання шлюбів?

 

На запитання відповідає отець Павло Гончарук, експерт в сфері Канонічного Права, захисник подружнього вузла в суді Кам’янець-Подільської дієцезії:

— Потрібно вказати однозначно: у Католицькій Церкві немає розлучення.

Є процедура, за допомогою якої вивчається момент заключення Таїнства Подружжя, і чи особи, які заключали Таїнство, були до цього відповідні. Це подібн,о як контракт: якщо заключається контракт, то вимагається відповідного статусу, відповідної кондиції розуміння тощо, для того, щоб контракт був заключений дійсно. Ось так і з Таїнством подружжя. Момент заключення дуже важливий. Натомість уже все те, що було після шлюбу, не може бути причиною цієї.

Коли люди питаються «як отримати церковне розлучення?», — я їм пригадую що чогось такого не існує в природі, просто в Церкві немає розлучення і на цьому крапка.

Церковний суд, який послуговується Канонічним правом, розглядає подані від подружь заявки, які стверджують, що для шлюбу були перешкоди і тому його можна визнати недійсним. Ця процедура може тривати довго: від року до кількорх років. Розглядаються заявки, слухаються свідки, збирається доказова база, суд досліджує і виносить вердикт.

У судовий процес задіяні нотаріус, захисник подружнього вузла, психолог, суддя — вони супроводжують судову справу. Рішення приймається у колегіальному форматі, тобто має бути три судді. Кожен суддя має також вивчити вже приготовлену судову справу, і надати судову оцінку, і потім приймають рішення. Це в першій інстанції, а потім є ще друга інстанція.

Читайте також  Знесені дахи, зруйновані стіни в будинках, повалені дерева: Україною пронеслась негода (фото)

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -