З кожним роком автомобілі все розумніші. Вони напхані електронікою і можуть практично все, навіть запобігати аваріям. На жаль, водіїв ця еволюція не торкнулася.
Вчені провели дослідження, в якому взяли участь 3500 водіїв, передає Ukr.Media. Вони добровільно погодилися, щоб на них наділи датчики, а їх машини обладнали відеокамерами і радарами. За час експерименту учасники побували більш ніж 1600 аваріях — від легких до цілком серйозних зіткнень.
У дослідженні, опублікованому на сайті Національної академії наук США, вчені з Вірджинії представили свої висновки. Вони проаналізували всі випадки. Як ті, що призвели до аварій, так і ті, в яких аварій вдалося уникнути. У всіх випадках вони вивчали транспортні засоби, а також втому, тверезість і концентрацію уваги водіїв. Результати показали, що неуважність за кермом небезпечна практично в тій же мірі, що і водіння у п’яному вигляді.
Результати дослідження здивували вчених. Виявилося, що водії перебувають у стані абстрагованості від ситуації на дорозі приблизно половину часу. «Ми переглядали відео, яке знімалося в машині, і можемо констатувати, що в 68% випадків причиною аварії ставали неуважність водія або який-небудь відволікаючий фактор», — говорить Мінді Б’юкенен-Кінг, одна з авторів дослідження.
Використовуючи інформацію, отриману ними з відео, вчені зробили висновки, які відволікаючі фактори є найбільш небезпечними для водіїв. Так, наприклад, сильні негативні емоції: плач, гнів, напруженість — збільшують вірогідність нещасного випадку на 980%.
Були й інші сюрпризи. Так, наприклад, вважається, що взаємодія з дітьми, що сидять на задньому сидінні, збільшує небезпека нещасного випадку. Але, навпаки, коли в машині знаходиться дитина, водії більш зосереджені і водять машину акуратніше. Те ж саме стосується і нанесення косметики за кермом. Це практично безпечно. (Але ти на всякий випадок не розповідай про це своїй дівчині!)
Що стосується СМС або месенджерів за кермом, вчені все ж солідарні: це вкрай небезпечно. «Виконуючи візуально-мануальні завдання (в перекладі на людську мову — набираючи повідомлення), ти відволікаєшся найсильніше», — застерігає доктор Б’юкенен-Кінг.
Шукайте деталі в групі Facebook