Плюсова температура і дощі з грозами: чого чекати українцям від погоди в листопаді…

Плюсова температура і дощі з грозами: чого чекати українцям від погоди в листопаді

В Україні листопад 2023 року очікується теплим, але з дощем та грозами. Підвищена температура повітря спостерігатиметься на величезних теренах Євразії.

Про це розповів синоптик Ігор Кібальчич.

За його словами, це зумовлено доволі активним західним переміщенням повітряних мас і збільшенням циклонічної діяльності в Атлантико-Європейській частині. Середня температура повітря коливатиметься від +4 до +10 °С, що перевищуватиме норму на 1 – 3,5 °С.

При цьому загальний обсяг опадів можливий на рівні 100 – 150% від норми. Через переважання теплої погоди – іноді ймовірні грози та тумани.

Синоптик вважає, що стійкого переходу середньої температури через 0 °С з подальшим зниженням не буде, навіть на півночі та в Карпатах. Водночас періоди короткочасного похолодання з нічними морозами від -7 до -2 °С ймовірні тільки у другій половині листопада.

Перша декада листопада
За прогнозом, у першу декаду буде аномально тепло. Це стане наслідком превалювання південно-західних та південних вітрів. У деякі дні можливі рекорди максимальних температур. Як правило, найтепліше буде на півдні, у Криму і на Закарпатті. При цьому буде чимало опадів з 1 по 10 листопада через активну циклонічну діяльність. Зокрема, на заході та півночі може випасти місячна норма. Значно менше дощів буде у південно-східній частині країни.

Друга декада місяця
У другій декаді температурні аномалії дещо нівелюються, однак у середньому температурне тло буде залишатися високим проти кліматичних норм. Дощі можливі у більшості регіонів, зокрема, на півдні, де довго спостерігається істотна нестача та посуха. Примітно те, що першого снігового покриву у цей час не буде, окрім високогір’я Карпат.

Читайте також  Час прийшов! Ми поклялися, що на початку 2023 відкриємо людям цю таємницю: Магдалена та Хаял Алекперов розповіли про…

Третя декада листопада
У третій декаді листопада, після 20 листопада, суттєвих змін в атмосферній циркуляції не буде. Температура зберігатиметься значно вищою за норму у переважній більшості регіонів країни. Очікуються дощі, мряка, локально з мокрим снігом, однак це не сформує стійкого снігового покриву і льодових процесів на українських водоймах.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело