Як зміняться тарифи на світло у грудні: озвучено ціну на кВт/год

Як зміняться тарифи на світло у грудні: озвучено ціну на кВт/год

Українцям розповіли про тарифи у грудні
Зазначається, що в Україні тариф на електроенергію з 1 грудня не зміниться та становитиме 2,64 грн. Вдвічі менше можуть платити українці, які встановили двозонний лічильник та активно використовують “нічний тариф”. Про це йдеться в матеріалі obozrevatel.

Отже, вартість електроенергії для українців підвищили з липня. Тоді 1 кВт*год. подорожчав з 1,68 до 2,64 грн. Так, при споживанні до 250 кВт*год струму на місяць українці платили до липня за кожну кіловат-годину 1,44 (якщо більше, то 1,68 грн). Таким чином, при споживанні, наприклад, 239 кВт*год сума у ​​платіжках така:

  • в грудні 2022-го – 344,16 грн;
  • в грудні 2023-го – 630,96 грн.

Саме Кабмін приймає рішення про перегляд вартості електроенергії. Співрозмовники в уряді кажуть, що можливе подорожчання на 15%, але йдеться не про те, на скільки підвищать ціну (планів та сценаріїв) підвищення немає на сьогодні), а про те, що це допомогло б підняти вартість рівня покриття.

Рішення було ухвалено до наступного року. Перегляд тарифів залежить від низки чинників. Зокрема, і від того, чи вдасться деокупувати Енергодар, де розташована найбільша українська АЕС. А от у випадку з газом ситуація значно краща. Цілком можливо, що чинний тариф буде економічно аргументований і наступного року. Це залежатиме і від ситуації на європейському газовому ринку.

Від регульованих цін доведеться відмовитись. Це вимога міжнародних партнерів уже кілька років. Але, мабуть, наступного року цього не станеться.

Читайте також  Одногрупники розповіли, якою була першокурсниця, що випaла з 11-го поверху гуртожитку у Львові

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело