“Мамо, я ніколи не здамся у полон”: з’явилися важливі подробиці розстрілу українського військового

Мама, син та побратими Олександра Мацієвського впізнали чоловіка на відео із жорстоким розстрілом після слів “Слава Україні”.

Російські окупанти змогли взяти у полон українського військового Олександра Мацієвського. 6 березня у Мережі з’явилися моторошні кадри, на яких видно як військові РФ жорстоко розстрілюють українського захисника. Останнім, що сказав Олександр, було “Слава Україні”.

Це відео на власні очі побачили мати розстріляного Олександра та його син Михайло. Те, що на відео справді Мацієвський, підтвердили і його побратими. Про це повідомляє 119 окрема бригада ТрО Чернігівської області.

Востаннє Парасковія Михайлівна чула голос свого сина 29 грудня 2022 року. Тоді він сказав жінці: “Мамо, я ніколи не здамся у полон”. Так вона зрозуміла, що її Сашко на фронті.

Подробиці розстрілу Олександра Мацієвського

Вже 30 грудня близько 12-ї години зв’язок з Олександром та ще 4 військовослужбовцями зник. Вони переміщувались між позиціями на околицях Соледару та прийняли зустрічний бій, у ворога була значна перевага.

“Прорватися до місця їхньої позиції підкріплення не змогло через безперервний мінометний обстріл та щільний вогонь зі стрілецької зброї. Ми до кінця не знаємо подробиці того бою. Невідомо, хто і як загинув, невідомо, як Олександр потрапив у полон, свідків на жаль не лишилося, всі загиблі або зниклі безвісти”, – йдеться у повідомленні.

Про смерть свого сина Парасковія дізналася 7 січня від його побратимів. Тіло Олександра повернули 14 лютого 2023 року у рамках обміну.

“А потім знов випробування, впізнання рідної дитини у Київському морзі, огляд всіх тих кульових отворів, що обірвали життя воїна”, – йдеться у повідомленні.

Реакція рідних на шокуючі кадри вбивства військового

6 березні мати Олександра побачила жахливе відео, на якому видно, як її рідного сина вбивають. У цей момент чоловік був без зброї.

Читайте також  Зеленський анонсував два нових державних свята в Україні

“З появою у мережі відео загибелі моє серце знов сколихнулось. Це був мій Сашко, а потім дзвінок від його сина. Він зі сльозами кричав: “Я бачив, як вбили мого батька!” – згадує мати загиблого воїна.

 

Що відомо про Олександра Мацієвського

Український військовий Олександр Мацієвський народився 10 травня 1980 року у Молдові. Саме там на Кишинівській взуттєвій фабриці технологом працювала його мати – Парасковія Михайлівна. У Молдові Олександр закінчив школу та електротехнічний коледж. Згодом родина повернулася до Ніжина у Чернігівській області.

Весь час Олександр працював за фахом. Та 24 лютого він пішов захищати Україну від путінської армії, яка за наказом диктатора пішла у повномасштабний наступ.

“Відразу він не зміг потрапити до війська. Він допомагав робити укріплення, чатував на блок-посту, готував пляшки з запалювальною сумішшю і наполегливо знов звертався до збірного пункту. 11 березня його було зараховано до Ніжинського батальйону територіальної оборони. Олександр старанно вчився військовій справі, його призначили снайпером”, – йдеться у повідомленні.

Батальйон, де служив Олександр, вирушив на схід у грудні 2022 року. Чоловік приховав це від матері, бо переймався за її здоров’я. Він не хотів, щоб жінка хвилювалася.

“Коли він прощався з мамою, то подякував їй за те, що вона його народила. 29 грудня він зателефонував мамі, це була їх остання розмова”, – йдеться у повідомленні.

Парасковія переконана, що побратими помстяться за вбивство її дорогого сина.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело