МВФ заборонив знижувати українцям тарифи на газ: в лютому доведеться платити ринкову ціну

Тарифи на газ за січень не будуть знижені, хоча українська влада міркувала над тим, як знизити їх “заднім числом”. Проте, МВФ заборонив це робити.

Видання obozrevatel, посилаючись на свої джерела в уряді, стверджує, що у влади були наміри знизити українцям тарифи на газ “заднім числом”. Правда, це доволі складно технічно, і все ж у Кабміні не відмовлялися від такої ідеї. Однак МВФ, на прихильність якого дуже сподівається українська влада, заборонив знижувати січневий тариф на газ. Таким чином, він залишиться ринковим, і нам усім доведеться сплатити за ним сповна. Крім того, головний кредитор України наклав своє “табу” і на інші благі наміри українського уряду.

“Також, під час переговорів з Фондом, не вдалося відстояти ідею знизити тарифи для теплокомуненерго, вони ж не дали зафіксувати ціну на газ на рік”, – повідомляють люди з уряду.

При цьому знаючі люди також говорять, що МВФ був вкрай невдоволений рішенням уряду зафіксувати тариф на газ до закінчення опалювального сезону. А ще, як з’ясувалося, український уряд мав намір встановити фіксовану ціну на газ до кінця 2021 року. При цьому хотіли встановити тариф на газ не по 6,99 гривні, а значно нижче.

Слово з трьох літер, яке не дає нам знизити тарифи на газ
Всі ці ініціативи українського уряду були сприйняті МВФ вкрай негативно. Кредитори дали зрозуміти, що якщо уряд не обмежиться двомісячним зниженням тарифу на газ для споживачів, то про черговий транш можна забути.

МВФ наполягає на ринковому ціноутворенні в сфері енергетики, і весь час тримає українську владу “на короткому повідку”. Ймовірно, через зниження лютневого і березневого тарифу на газ Україна найближчим часом ніякого кредиту не отримає.

Читайте також  Важливо! Гончарук зробив важливу заяву про дві платіжки за газ. Платити доведеться!

Скільки б ми не нарікали, у вимогах МВФ немає нічого особистого – тільки гроші: кредитори хочуть бути впевнені, що отримають свої гроші з відсотками назад, навіть ціною поневірянь мільйонів українців.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело