Порошенко має намір запропонувати відновити спеціальні військові суди

За словами президента, оцінювати дії командирів у бойовій обстановці повинні військові фахівці, військові експерти і військові судді, а не цивільні

Президент України Петро Порошенко планує запропонувати відновлення спеціальних військових судів, відповідно до існуючої міжнародної практики, оскільки оцінювати дії військових командирів у бойовій обстановці повинні військові, а не цивільні фахівці.

“Перш за все, як верховний головнокомандувач, не можу мовчати після вироку одного з цивільних судів, який засудив бойового генерала (Віктора Назарова – ред.) до ув’язнення на 7 років”, – написав Порошенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у вівторок.

Він зазначив, що за останні три роки українська армія виховала нове покоління “ініціативних, сміливих, а часом і відчайдушних командирів, які забезпечують захист нашої України”.

“Стриножити їх судовими рішеннями було б нерозумно з точки зору забезпечення обороноздатності і безпеки. Саме тому я планую запропонувати відновлення спеціальних військових судів відповідно до існуючих міжнародних практик. Оцінювати дії командирів у бойовій обстановці повинні військові фахівці, військові експерти і військові судді, а не цивільні. Принаймні, зараз, поки йде ця жахлива підступна гібридна війна”, – повідомив президент.

“Справедливість, безумовно, повинна бути досягнута в суді, але рішення військових судів не будуть ставити під сумнів наші воїни”, – додав глава держави.

Він зазначив, що українські військові виконують свій обов’язок – захищати Україну – іноді ціною власного життя. “Розумію горе родин. Але по-справжньому винен у загибелі наших героїв ворог, який віроломно вторгся на нашу землю. Єдиним виправданням цим смертям є наближення ними невідворотної перемоги”, – написав Порошенко.

Як повідомлялося, 27 березня Павлоградський суд визнав винним і засудив до 7 років в’язниці генерала Віктора Назарова, який обвинувачувався у службовій недбалості, що спричинила катастрофу військово-транспортного літака Повітряних сил Збройних сил України Іл-76 влітку 2014 року.

Читайте також  Порошенко готує новий Майдан: як це відбувається і хто за цим стоїть

Нагадаємо, 14 червня 2014 року на території Луганської області з переносного зенітно-ракетного комплексу був збитий літак Іл-76МД. Він спалахнув і впав. На його борту перебували 40 військовослужбовців 25-ї окремої парашутно-десантної бригади та 9 членів екіпажу. Всі загинули.

Генерал Назаров не визнав провину в останньому слові на суді.

Прокуратурою Дніпропетровської області затверджено та направлено до суду обвинувальний акт відносно голови самопроголошеної “ЛНР” Ігоря Плотницького та двох командирів батальйонів Патрушева і Гурєєва у справі щодо збитого літака ІЛ-76.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -