Як працює вакцина від коронавірусу: українцям детально розповіли

В Україні триває вакцинація від COVID-19. Але багатьох українців цікавить, як саме працює препарат і чому в організмі виробляється імунітет.

Будь-яка вакцина від коронавірусу не містить живий вірус, а значить заразитися від неї неможливо. У препаратах використовують частину або цілий “убитий” вірус. Коли вакцина потрапляє в організм, то імунній системі надходить сигнал про новий збудник хвороби, і вона вчиться виробляти антитіла.

Коли в організм потрапить живий вірус, тобто людина захворіє коронавірусом, то імунна система вже буде готова і зможе швидко його знищити. Таким чином вдасться запобігти важкий перебіг хвороби і ураження багатьох органів.

У РНК-вакцин інший підхід. Замість того, щоб вводити антиген – речовину, яка стимулює наш імунітет виробляти антитіла, РНК-вакцина посилає імунній системі подобу інструкції, як виробляти білок вірусу і заздалегідь готуватися до його знищення.

Читай також: Чи можна разом: МОЗ дозволило комбінувати дві вакцини

У подібних вакцинах теж немає живого вірусу, і вони ніяк не впливають на ДНК людини. До РНК-вакцин відносяться препарати Pfizer і Modernа.

Читайте також  Горе-мати намагалася продати немовля за 10 тисяч гривень

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело

Загрузка...
загрузка...