Середня зарплата вище 17,5: Шмигаль розповів, скільки отримуватимуть українці вже в наступному році

Середня зарплата в Україні вже через рік буде вище 17,5 тисячі гривень. За рік вона може вирости більш ніж на 2 тисячі.

Такі цифри озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час своєї прес-конференції. Прем’єр каже, що таке значення середньої зарплати отримано в результаті розрахунків.

Вже на початку 2021 року середня зарплата в Україні стартуватиме з 15 258 гривень. А протягом року вона зросте до показника в 17,5 тисяч гривень і вище.

“Це доволі високий рівень. Це означає, що вже в кінці року середня заробітна плата буде досягати більше 17 500 гривень. І це буде дозволяти рости реальному рівню заробітної плати”, – зауважив глава Кабміну.

Якщо порівнювати цей показник із тим, що був на початку поточного року, то контраст вийде ще більш разючий. З січня по липень нинішнього року середня зарплата в Україні становила близько 13,5 тисяч гривень.

При цьому експерти говорять, що, якщо в країні восени введуть черговий локдаун, то зарплати багатьох українців не виростуть, а навпаки, зменшаться. Це станеться через те, що багато керівників підприємств, особливо зі сфери обслуговування, будуть змушені відправити людей у неоплачувані відпустки. Через це різко збільшиться попит на вакансії на ринку праці. Отже, роботодавці отримають можливість пропонувати колишню роботу за менші зарплати.

Втім, уряд не має наміру забороняти роботу підприємств навіть у “червоних” зонах. Підприємство, в якому вакциновано 100% персоналу, тепер зможе працювати навіть у “червоній” зоні.

Читайте також  “Дуже важко тримати в собі емоції, коли ти просиш людей 30 000 грн, а люди перекинули 430 000”

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело