Степанов: майже 600 українців повторно заразилися COVID-19

Близько 600 українців повторно заразилися коронавірусом, такі випадки реєструються через 3-6 місяців після першого зараження.

Про це сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов на зустрічі, організованій Європейською бізнес асоціацією у п’ятницю, 5 лютого, пише “Інтерфакс-Україна”. Він уточнив, що ця інформація враховуватиметься під час проведення кампанії з щеплення для ефективного використання вакцини від COVID-19.

Раніше пресслужба Центру громадського здоров’я повідомила, що кількість повторних позитивних результатів ПЛР, отриманих не раніше ніж 40 днів після першого позитивного результату на коронавірус, на грудень 2020 року становить 2 161 (0,25% від загальної кількості інфікованих із початку пандемії).

Найбільше ризикують підхопити інфекцію вдруге ті, хто легко переніс інфекцію. Такого висновку дійшли фахівці Волинського лабораторного центру, які порівняли дані про пацієнтів.

Підхопити вірус ще раз також простіше людям із супутніми захворюваннями – діабетом, проблемами з серцево-судинною системою, зайвою вагою, онкологією.

Вдруге хвороба проходить набагато важче, ніж уперше. Тому тим, хто вже хворів на COVID-19, не варто “знімати маски й мчати на курорти”, заявили лікарі.

Медики уточнили, що досі немає точних даних про те, яка кількість антитіл має бути в організмі людини, щоб захистити його від повторного зараження коронавірусом.

Читайте також  “Спочатку померла дружина, а потім син і невістка”: коронавірус забрав життя цілої сім’ї депутата

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело