Прикмети лютого: коли дивитися в небо і слухати бджіл, народні повір’я

Прикмети лютого: коли дивитися в небо і слухати бджіл, народні повір’я

Існує безліч прикмет, пов’язаних з датами в лютому

У лютому день стає довшим майже на дві години. Відчутно пригріває сонечко. Починається крапель, з дахів сповзають залишки снігу. До того ж Лютий багатий на обряди і народні прикмети.

Свята Тимофія Напівзимника (4) і Ксенії Веснопровісниці (6) нагадують господарям, що час перевірити запаси кормів для худоби: чи вистачить до першого весняного випасу.

☝Пасічникам слід послухати, як поводяться бджоли. Якщо гудуть тривожно, варто підгодувати. У вулику тихо — крилаті трудівниці почуваються добре.

Якщо на Оксани погожий день, небо безхмарне або хмари пливуть високо, гарна погода утримається до кінця місяця. Якщо вранці після нічного приморозку візерунки на шибках тягнуться вгору — наближається похолодання, а якщо вниз — до відлиги. Теплі сонячні дні на Тимофія й Оксани віщують ранню весну.

Стрітення Господнє завершує великі зимові свята. Вважають, що цього дня зима зустрічається з весною. У церквах парафіяни освячують воду і свічки. За давнім повір’ям, стрітенська свічка боронить обійстя від руйнівної грози і блискавки.

Читайте також  Заробітчанка. Прочитайте, ви багато зрозумієте про долю наших жінок.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело