Без стажу – немає і пенсії: хто з українців ризикує залишитися без грошей

Без стажу – немає і пенсії: хто з українців ризикує залишитися без грошей

Деталі постанови Кабміну
Урядовий документ вже в наступному році наказує не нараховувати пенсії, якщо немає стажу

До кінця 2020-го року залишилося трохи більше місяця, і це останній термін, коли 60-річні українці, які не мають достатнього стажу для нарахування хоча б мінімальної пенсії, мають право оформити, так звану соціальну виплату.

Тим, кому в наступному році виповниться 60, без необхідного трудового стажу вже не зможуть отримати навіть таку мізерну соціальну допомогу. Їх держава залишає фактично напризволяще, повідомляють Українські новини. В урядовій постанові №1098, прийнятому для того, щоб пом’якшити жорсткий перехід на нові правила призначення пенсій, наявність трудового стажу названо головним фактором. Саме його держава має намір в першу чергу враховувати для пенсійного забезпечення своїх громадян.

Немає стажу – немає державної пенсії. Навіть якщо ти працював, що називається “до сьомого поту” і отримував непогані заробітки, але не був оформлений на роботу офіційно і не платив податки до Пенсійного фонду, в старості можеш не розраховувати на фінансову допомогу держави.

Згідно із законом, 60-річним українцям, щоб вийти на нормальну пенсію в 2020-м, треба мати не менше 27 років страхового стажу. Якщо у вас є тільки 17 або трохи більше, вам доведеться почекати з оформленням пенсії до дня, коли виповниться 63 роки, якщо ваш трудовий стаж трохи більше 15, доведеться трудитися ще цілих 5 років, до виконання 65. Це умови для повноцінних пенсійних виплат.

А ось право на соціальну допомогу вже в цьому році можуть мати ті громадяни, хто має не менше 15 років стажу. Але навіть якщо встигнути оформити всі документи до кінця 2020-го, соціальну виплату почнуть призначати тільки з січня майбутнього року.

Читайте також  “Дівчинка впала в кому”: у 15-річної Надії виявили страшну хворобу. Лікарі спочатку відправили додому

Сума може варіюватися, вона залежить від сукупного заробітку всіх членів вашої родини, від наявності другого автомобіля, житлової площі будинку або квартири, в яких ви проживаєте, і багатьох інших факторів. Може статися так, що вам взагалі не платитимуть.

Якщо ви живете один і ніяких інших джерел доходу не маєте, вам виплатять прожитковий мінімум – всього 1712 гривень.

Раніше Акценти повідомляли про те, що якщо пенсійну систему реформують, то на пенсію можна буде вийти раніше. Але є нюанс.

Акценти роз’яснювали, хто з громадян похилого віку може розраховувати на невелику доплату до пенсії в 2021 року.

Акценти також писали про те, що Пенсійний фонду України профінансував соціальні виплати на листопад 2020 року.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело