Українську поліцію чекають нововведення: перевірки, відеокамери у відділеннях, підвищення зарплат

Глава МВС Арсен Аваков розповів у Раді про заплановані нововведення в поліції

В Україні поліцію чекають нововведення після низки резонансних інцидентів за участю правоохоронців. Глава МВС Арсен Аваков оголосив про намір запровадити систему відеофіксації слідчих дій у відділеннях, позапланових інспекціях, додаткових тестах при відборі кадрів.

Аваков зазначив, що рішення щодо посилення контролю за поліцейськими та запровадження додаткових функцій інспекції особового складу НПУ було схвалено після гучної справи про зґвалтування жінки “копами” у Кагарлику під Києвом.

Тепер у всіх підрозділах мають встановити систему відеофіксації слідчих дій Custody Records.

Аваков перерахував заплановані нововведення в МВС:

  • система відеозапису дій поліції у відділеннях
  • створення спеціальних інспекцій, яким дозволять робити позапланові перевірки відділень
  • психологічне тестування при доборі кадрів в поліцію
  • підвищення зарплат і поліпшення матеріального забезпечення працівникам.

Радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко пояснив, що зараз система відеофіксації в поліцейському відділенні працює в пілотному режимі в Кіровоградській області.

“Коли людина потрапляє у відділення поліції, там будуть відеокамери. Буде фіксуватися усе перебування затриманого в поліції з фіксацією часу, коли чоловік був доставлений, та часу, коли почалися процесуальні дії (допити і так далі)”, – розповів він в ефірі каналу “Україна 24”.

Загалом для закупівлі та роботи системи Custody Records по всій Україні потрібно закласти в держбюджет близько 20 мільйонів євро.

Мартиненко також зазначив, що після скандалу в Кагарлику було розформовано відділення поліції, і зараз там працює представництво Обухівської поліції

Радник Авакова висловився щодо кадрів і визнав, що зараз не всі рвуться працювати в правоохоронних органах. Водночас він закликав молодих українців йти працювати в поліцію і “своїм прикладом показати, що можна законним чином боротися зі злочинністю”.

Читайте також  Поліцейські ганялися за Шовковським і його коханкою в аеропорту (відео)

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело