Хочеш – не хочеш, а платити змусять: Стало відомо скільки доведеться заплатити боржникам алементів

У більшості областей України спостерігаються випадки сплати штрафів, недобросовісними платниками аліментів.

Виконавці Міністерства юстиції наклали штрафи у розмірі 50% за заборгованість понад 3 роки майже на 13 тис. неплатників аліментів. Про це заявила заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко, передає прес-служба Мін’юсту.

За словами Глущенко, наразі виконавцями винесено 6 тис. 500 постанов про накладення на боржника штрафу у розмірі 20% на заборгованість по аліментах від 1 до 2 років, 5100 постанов про накладення штрафу у розмірі 30% за тими провадженнями, де заборгованість становить від 2 до 3 років, та 12700 постанов про накладення штрафу у розмірі 50% за заборгованість понад 3 роки.

Також вона зазначила, що по більшій частині України боржники почали сплачувати накладені на них адміністративні штрафи.

До прикладу у Тернопільській області боржник сплатив борг по аліментах, який накопичувався 9 років, у розмірі 84 тисячі гривень та штраф у розмірі 42 тисячі гривень, а у Києві виконавцем стягнуто на користь дитини заборгованість у розмірі 76 тисяч гривень та штраф 38 тисяч гривень. Це засвідчує що жорсткі правила які були втановленні законодавством діють, і в подальшому відсоток боржників буде зменшуватися.

Нагадаємо новий закон передбачає збільшення плати по аліментах, якщо є просрочка протягом року, а також закон запроваджує кримінальну відповідальність — зокрема, якщо боржник злісно ухиляється від суспільно-корисних робіт через несплату аліментів, він може сісти за грати на строк до двох років.

Читайте також  На українців чекає справжня зима: чим вона відрізнятиметься від минулої

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -