Вкрав гроші у найважчу фазу війни. Сім’ю Порошенка “стерли в порошок” потужною заявою

Колишній глава Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов заявив, що родичі дружини п’ятого президента України Петра Порошенка – Марини Порошенко – причетні до викрадення 34,3 млн грн у державної військової компанії “Прогрес”.

Про це Портнов написав на своїй сторінці в соцмережі.

“Петро Олексійович, ми тут непомітно порилися в банківській таємниці державного “Укрекісбанку”, очолюваного родичем вашої дружини, і виявили, що ваше злочинне кубло в період війни вкрало ще й 34,3 мільйона гривень у державній військової компанії “Прогрес”, перерахувавши гроші на британський офшор Лінвей Менеджмент LLP”, – написав Портнов.

За словами Портнова, контракт з цим офшором під номером А-09/2014 Pr був укладений в липні 2014 року, в гостру фазу війни і загибелі українців.

“Іншими словами, ви вкрали у армії саме в момент, коли вона найбільш потребувала ресурсів”, – звернувся Портнов до Порошенка.

Він також зазначив, що його команда це “оформить і передасть куди слід”.

“Що тут такого високоінтелектуального, щоб взяти за хвіст функціонерів військової компанії “Прогрес і Укрексімбанку”, які очолювали люди Порошенка і вийти, нарешті, на всю організовану злочинну ієрархію колишнього Президента? Чи не бачить державна машина цих офшорів або яка проблема розкрити ці злочини?, – запитує Портнов у кінці свого допису на сторінці у Фейсбук.

Зазначимо, що п’ятий президент Петро Порошенко у вівторок, 5 листопада, не з’явився на допит в Держбюро розслідувань.

«Його не було», – сказав представник відомства. Як відомо, черговий допит Порошенко запланований на 7 листопада.

До слова, директор Держбюро розслідувань Роман Труба заявив, що екс-президент, народний депутат Петро Порошенко 15 разів не прийшов на допити у ДБР у провадженнях, в яких він фігурує.

Читайте також  Зеленський розповів відверту історію про стосунки з батьками

За словами Труби, складність в розслідуванні цих кримінальних проваджень полягає в тому, що у ДБР відсутні власні оперативні розділи, і тому вони в багатьох діях залежні від правоохоронних органів.

«Щодо статусу — на цьому етапі Петро Порошенко є учасником провадження, як і багато інших об’єктів, а саме він є свідком. У цих кримінальних провадженнях він неодноразово викликався і викликається як свідок. 15 разів екс-президент Порошенко не з’явився на допити», — сказав Труба.

Глава ДБР заявив, що Порошенко використовує свій статус народного депутата, щоб не приходити на допити.

«Ми не можемо застосувати примусовий привід, але це до січня 2020 року. В нас підозри ще не підготовлені і немає, але в трьох кримінальних провадженнях ми йдемо до цього», — сказав Труба, не уточнивши про які саме виробництва йде.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -