ООН раптово виставила вимоги Україні щодо Криму: в чому справа

Генсек Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреш закликав Росію припинити порушення прав людини в анексованому Криму, а Україну – спростити процедуру відвідування півострова.

Про це йдеться в доповіді генерального секретаря, передають “Українські новини”. Відзначається, що організація не змогла домовитися про доступ до Криму для моніторингу Управління верховного комісара ООН із прав людини.

“Я настійно закликаю уряд Російської Федерації дотримуватися своїх зобов’язань за міжнародним правом щодо прав людини в Криму і дотримуватися зобов’язань, які до нього застосовуються відповідно до міжнародного гуманітарного права”, – сказано в тексті.

Українській владі, як йдеться в тексті, слід розглянути можливість спрощення доступу нинішніх і колишніх жителів Криму до всіх держпослуг, що надаються в інших частинах України, включаючи банківські, посвідчення особи, процедури соцзабезпечення і реєстрації актів цивільного стану, а також підтримку діалогу між омбудсменами України та РФ.

Гутерреш закликав сприяти добровільному переведенню українських затриманих із Криму і Росії в місця утримання під вартою на території України за межами півострова.

Дипломат звернув увагу на необхідність забезпечити свободу пересування між Кримом та іншими частинами України, розслідувати всі заяви про жорстоке поводження, тортури і насильницькі зникнення, а також забезпечити право на свободу вираження поглядів, мирних зібрань, асоціацій, думки, совісті без будь-якої дискримінації.

В ООН закликають Росію поважати право на мирні зібрання і зняти обмеження з кримськотатарської громади, включаючи Меджліс, а також забезпечити доступну освіту українською мовою.

У доповіді говориться і про припинення призову кримчан до Збройних сил Росії, відновлення прав власності колишніх власників, які втратили права в результаті конфіскацій.

“Конкретні рекомендації включають, але не обмежуються ними, сприяння свободі пересування між Кримом та іншими частинами України і припинення політики, що обмежує доступ іноземних журналістів, правозахисників, міжнародних місій із моніторингу прав людини, неурядових організацій із прав людини та інших представників громадянського суспільства в Крим”, – підкреслюється в доповіді.

Читайте також  Львів’янин: “Купив сoбi “Миpгopoдську”, фaйнa тaкa вoдa, тa oт пiсля тoгo як кoмпaнiя змeншилa poзмip кpишки…”

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -