Вчителів знайшли мертвими після конфлікту з батьками: всі деталі трагедії

Українські вчителі почали вмирати на роботі через булінг, який їм влаштовують батьки школярів. Через конфлікти з батьками учнів в Херсоні і в Вінницькій області померло два педагога. Одній було 53 роки, другій – всього 46 років.

Сюжет конфлікту один і той же – розгнівані батьки приходять в кабінет директора школи, вимагають звільнення, кричать і навіть розмахують кулаками. В результаті у педагога стрес і інсульт. Про це повідомила журналіст Марина Петик в Obozrevatel.

Одна з трагедій сталася в школі села Гнатів Вінницькій області ще в жовтні минулого року. 46-річну вчительку початкових класів Світлану Олійник попросили підмінити фізрука. Жінка залишилася одна з 3 і 5 класом в спортзалі. Одній з п’ятикласниць м’ячем потрапили в вухо. Як писала сама вчителька в пояснювальній, однокласниці дівчинки стали просити відпустити її в туалет, щоб умитися.

Світлана Олійник не погодилася, і тоді постраждала назвала її “слабкою на голову”. Як випливає з пояснень вчительки, дівчинка відійшла з подругами в іншу частину залу і продовжувала повторювати грубі слова.

Вчителька запевняла, що не застосовувала силу до дитини. Але 5-класниця поскаржилася своїй тітці, психологу цієї ж школи, що вчителька її вдарила. Психолог влаштувала скандал, педагог перед дитиною вибачилася. Батько дівчинки з’явився в школу через тиждень і влаштував розборки в кабінеті директора. Він навіть замахувався кулаками на вчительку, однак директор школи запевняє, чоловік лише розмахував руками і вимагав звільнення.

Вчительку посадили писати пояснювальну, їй стало погано, ручка випала з рук, а підняти її вона вже не могла. Жінку відвезли в лікарню в стані коми, 20 грудня вона померла.

Другий випадок стався в 2017 році в херсонській гімназії №1. Після з’ясування стосунків з мамою одного з учнів викладачеві математики 53-річній Наталії Мамренко стало погано, її забрала швидка, через два дні вона померла.

Читайте також  Астролог сказав, коли помре Путін

Причиною конфлікту став мобільний телефон одного з школярів на ім’я Родіон. Нібито хтось із дітей залив його водою. Хоча в школі впевнені, хлопчик сам впустив його в калюжу. Класний керівник Наталія Мамренко розмовляла з батьками напередодні і конфлікт начебто владнали. Але на другий день на розборки в школу з’явилася мама скривдженого хлопчика з родичкою. Спочатку вони накинулися на школярів 6-го класу, які, на їхню думку, вилили воду, потім влаштували скандал в кабінеті завуча. Туди покликали психолога, двох заступників директора та Наталію Мамренко.
На думку сина, адміністрація школи повинна була залагодити конфлікт, а агресивних жінок попросити піти зі школи.

«Ці жінки знаходилися в кабінеті, кричали, стукали по столу, погрожували. А адміністрація не могла нічого зробити. Хоча мова йшла про телефон, а не про навчальний процес. Учитель за нього не відповідає, до чого тут вона? Мама сиділа, обхопивши голову руками. Зараз вони починають розповідати, що мама хворіла, хвора виходила на роботу. У різних пояснювальних йдеться, що вони бігали то за краплями, то за таблетками. Медсестри в школі в цей день не було, вони викликали якусь матір. А в швидку зателефонували, коли маму початок рвати. Її в лікарню вже забрали в комі»– обурюється Максим.
Він упевнений, що його маму довели до смерті на роботі. І другий рік судиться з адміністрацією школи. Спочатку Максим отримав висновки комісії Держпраці про те, що смерть його мами не пов’язана з роботою. Цей документ він оскаржив в суді, суддя визнав, що смерть вчительки пов’язана з виробництвом і зобов’язав комісію провести нове розслідування.

На думку дитячого психолога Наталії Валедова, діти часто провокують вчителів.

Читайте також  "В Україні мобілізують обмежено придатних чоловіків": адвокат надав коментар щодо поточної ситуації

«Вони знімають їх на телефон. Учитель не має права відповісти на грубість учня так, як зробив би це звичайна людина – обуренням, роздратуванням і навіть злістю. Адже це природна реакція. Вчителі змушені себе стримувати. В результаті відбуваються адреналінові атаки, спазми судин, серцево-судинна система дає збій. І вчителі вмирають. Але у нас немає статистики про те, скільки насправді інсультів, інфарктів, виразок шлунка у представників педагогічної професії, ніхто цим не займається», – каже психолог.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -