Соціальні виплати і знижка на комуналку: які пільги отримають українці в 2019 році

Верховна рада вирішила, на які пільги можуть розраховувати українці в наступному році.23 листопада Верховна Рада затвердила державний бюджет країни на 2019 рік.

За документом з початку нового року мінімальна зарплата підніметься, а більше 10 мільйонам пенсіонерів перерахують пенсії з 1 березня. Крім цього, бюджет має на увазі збереження вже існуючих пільг.

На соціальні пільги Кабмін обіцяє виділити 177,6 млрд грн, а до Пенсійного фонду частину бюджету в 166,5 млрд грн. Міністерка фінансів Оксана Маркарова каже, що депутати зареєстрували нові правки до бюджету, які могли б збільшити витрати в два рази.

На сьогодні пільговиків в Україні 44 відсотки, в опалювальний сезон ця цифра може зростати через кількість субсідіантів.

В Україні близько 300 тис багатодітних сімей. Згідно із законом діти з таких сімей можуть проживати в комунальній квартирі зі знижкою в 50%, яка надається без прив’язки до матеріального становища сім’ї. Субсидія для таких сімей покладена тільки за умови, що витрати на комуналку перевищують 15% сукупного доходу.

Також діти з багатодітних сімей мають право на безкоштовні ліки, щорічне медичне обстеження, консультації без черг в поліклініках і лікарнях і навіть “першочергова госпіталізація”.

Українці, які народилися до 1945 року також можуть дозволити собі житло в комуналці. “Дітям війни” гарантують знижку в розмірі 25%. Більш того, вони мають право на отримання земельних ділянок без черги і прибавку до пенсії.

Українцям до 60 років дозволили змінювати житло на те, яке ближче до їх родичів. А якщо пенсіонер живе в комунальній квартирі, то він може отримати її безкоштовно в приватну власність. Залишається право на отримання безкоштовних медичних послуг, а також на соціальну допомогу (в разі, якщо пенсіонер не отримує пенсію).

Читайте також  Одержувачів субсидій ретельно перевірять у 2021 році: за що можна втратити пільги

Оновлений бюджет обіцяє, що в 2019 році прожитковий мінімум буде підвищуватися в декілька етапів. Актуальний середній мінімум 1777 грн зросте до 1953 гривень вже через тиждень, а з червня наступного року прожитковий мінімум стане майже 2 тисячі гривень.

Також в наказі за 23 листопада встановлено мінімальну заробітну плату. З 1 січня мінімалка становитиме 4173 грн в місяць і 25,13 гривні за годину роботи.

Індексація підвищиться на 9,4% на зарплати бюджетникам в порівнянні з 2018 роком, а мінімальна зарплата військових складе 10 000 гривень.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -