Повна відмова від алкоголю призводить до недоумства в старості! Ось чому

Якщо ви випиваєте більше 14 чарок будь-якого спиртного в тиждень – у вас може розвинутися недоумство. Однак вас не врятує відмова від алкоголю – непитущі люди теж ризикують стати маразматики. Просто механізм розвитку розладів інтелекту буде трохи відрізнятися. Такими є результати дослідження, опубліковані в EurekAlert.

Тривалість життя людей збільшується. Це пов’язано і з ростом числа людей з недоумством.

За прогнозами вчених до 2050 року їх кількість зросте втричі. Тому вам потрібно знати, як зловживання спиртним або відмова від нього впливає на розумове здоров’я в літньому віці.

Дослідження показали: якщо пити спиртне помірно, то ризик розвитку недоумства зменшується. А якщо відмовитися від спиртного повністю або ж навпаки, пити багато – маразму майже не уникнути. Ще не відомо, чому так відбувається.

Вчені з Французького національного інституту здоров’я і медичних досліджень Inserm і Університетського коледжу Лондона вирішили дослідити взаємозв’язок між вживанням спиртного в середньому віці і появою недоумства в літньому віці.

Вчені також вивчили, як серцево-судинні захворювання (інсульт, ішемічна хвороба серця і діабет) впливають на цей взаємозв’язок.

За основу були взяті результати дослідження Уайтхолл II починаючи з 1985 р. В ньому взяли участь 9 087 британських державних службовців у віці від 35 до 55 років. Це дослідження вивчало, як соціальні, поведінкові та біологічні фактори можуть вплинути на здоров’я людей через багато років.

Вчені оцінювали дані учасників за період з 1985 по 1993 роки. Їх цікавило, скільки люди випивали спиртного в цей час і чи була у них залежність від алкоголю. Середній вік учасників дослідження на той момент складав 50 років.

Також вчені досліджували дані з 1985 по 2004 роки. На цей раз вони з’ясовували, чи призвело вживання спиртного протягом довгого часу до недоумства в ранньому похилому віці.

Читайте також  У Марічки Падалко під час прямого ефіру випуску ТСН випав передній зуб (фото, відео)

Вчені помітили, що з 1991 р. учасники, які п’ють, дослідження стали частіше лягати в лікарні в зв’язку з хворобами, які викликають алкоголь і слабоумство. Також багато хто з цих людей стали хворіти серцево-судинними захворюваннями.

Дослідження Уайтхолл II тривало 23 роки. Серед 9087 його учасників було зафіксовано 397 випадків розлади інтелекту. Вчені помітили, що недоумство розвивається в середньому до 76 років.

Дослідники також вивчили, як соціально-демографічні фактори, спосіб життя і здоров’я учасників могли вплинути на ці результати.

Вони виявили, що найбільше від недоумства страждали люди, які взагалі не пили алкоголь, або випивали більше 14 чарок або келихів спиртного в тиждень.

Для наочності, ось скільки різних видів спиртного можна випивати за тиждень:

14 стандартних келихів вина за 76 мл = 1,06 л;

14 стандартних чарок горілки по 50 мл = 0,7 л;

14 стандартних келихів пива або слабоалкогольних напоїв по 250 мл = 3,5 л;

14 стандартних чарок віскі по 25 мл = 0,35 л.

Вчені дізналися: якщо люди п’ють спиртне в межах цих норм, вони рідше страждають від слабоумства в старості.

Якщо ж людина випиває 14 чарок в тиждень і п’є ще, то з кожною 7-й чаркою ризик розвитку слабоумства в старості збільшується на 17%.

У Великобританії 14 чарок алкоголю – це максимальна норма і для чоловіків, і для жінок. Однак у багатьох країнах цей показник набагато вище.

Вчені проаналізували дані лікарень про пацієнтів з хронічними захворюваннями, які викликає алкоголь. З’ясувалося, що у цих людей недоумство розвивається в чотири рази частіше.

Також відмічено, що у непитущих людей, ризик появи недоумства пов’язаний з серцево-судинними захворюваннями.

По суті з’ясувалося, що і у непитущих людей, і у алкоголіків можливість отримати розлад інтелекту на старості років однаковий. Єдина відмінність – різні причини появи цього розладу у таких несхожих за способом життя людей.

Читайте також  П'яного Кейджа заарештували в Лос-Анджелесі

Вчені провели ще ряд аналізів, які підтвердили отримані результати.

Звичайно, це дослідження – наглядове. Тому воно не дозволяє зробити точні висновки про причини розвитку недоумства у тих, хто п’є і непитущих людей. Вчені вважають, що можливо вони чогось не врахували.

Однак автори дослідження стверджують, що отримані результати підкріплюють інші докази того, що зловживання спиртним веде до недоумства.

Також вчені сподіваються, що завдяки їхній роботі норма алкогольних напоїв для дорослих людей буде знижена. Адже це допоможе зберегти розумове здоров’я в літньому віці.

Вчені також кажуть, що непитущі люди не повинні починати пити через ці результати. Є дуже вагомі причини для відмови від алкоголю. Для деяких людей пияцтво може закінчитися психоневрологічними розладами, цирозом печінки, раком і смертю.

Севіль Ясар, одна з авторів дослідження, доктор медичних наук при Медичній школі Джона Хопкінса, розповіла:

“Це дуже важливе дослідження. Воно заповнює деякі прогалини в знаннях. Але ми повинні бути обережними і не міняти поточні рекомендації щодо вживання алкоголю, які засновані на епідеміологічних дослідженнях“.

Доктор Ясар закликає проводити подібні дослідження далі.

Вона вважає, що було б чудово, якби держава профінансувала дослідження на тему того, чи захищає помірне вживання алкоголю від недоумства і як це пов’язано з серцево-судинними захворюваннями.

“Якщо випивати від 1 до 14 чарок спиртного в тиждень, це може допомогти зберегти розумове здоров’я. Однак, якщо ви вирішуєте пити алкогольні напої, то враховуйте всі пов’язані з цим ризики, в тому числі розвиток раку і захворювань печінки“, – підбила підсумок доктор Ясар.

Шукайте деталі в групі Facebook