Премії до 19 млн:Нові зарплати в Україні вражають своїми захмарними цифрами

Річні і квартальні премії українських чиновників можуть досягати сотень тисяч або мільйонів гривень.

У грудні 2015 року голова Нацагентства державної служби Костянтин Ващенко повідомив, що у нього і його колег посадовий оклад становить 5,1 тис. грн. Згодом він зазначив, що разом із надбавками на руки отримував близько 10 тис. грн.

Через два роки зарплата Костянтина Ващенка виросла в п’ять разів – 677 тис. грн на рік (у середньому 56,4 тис. грн щомісяця). А 29 грудня він повідомив про зміну майнового стану – ще 83 тис. грн щорічної премії.

У Нацагентстві щодо запобігання корупції (НАЗК) оклади в рази більші, ніж у державних установах. Агентство організували навесні 2016 року, але робота почалася тільки 15 серпня, коли сюди передали електронний реєстр декларацій.

Однак, як зазначає видання, ще влітку 2016-го члени НАЗК виписали собі премії заднім числом: “… голові Національного агентства Корчак Н.М., члену Національної агенції Скопичу А.Д. премія за травень-липень була виплачена в липні 2016… “.

У липні 2016 року Наталя Корчак отримала 330 тис. 822 грн, з яких премія склала 165 тис. 411 грн. Тоді агентство ще не запустилося і існувало фактично на папері. В інші місяці розмір премії коливався від 55 тис. до 11 тис. Правда, було кілька місяців, коли членів НАЗК позбавили премії, йдеться в сюжеті.

В адміністрації президента України на інформаційний запит щодо премій чиновників повідомили:

“Згідно з чинним законодавством, система оплати праці державних службовців передбачає щомісячну (квартальну) премію як складову їхньої заробітної плати без визначення або обмеження індивідуального розміру премії”.

Премія голови адміністрації президента Ігоря Райніна склала 247 тис. грн за весь минулий рік. Разом із окладом і іншими надбавками – а їх існує близько п’яти – він офіційно отримав 537 тис. грн. А ще у голови адміністрації є 5 заступників – і у них премії не набагато менші. В цілому, як пишуть в офіційній відповіді, середня премія в адміністрації становила 6,5 тис. грн.

Читайте також  Відпустка на носі: українцям розповіли, у скільки обійдеться літній відпочинок

“Журналісти повідомляють, що виконувач обов’язків голови правління “Укрзалізниці” Євген Кравцов має оклад більше 500 тис. грн на місяць. А ще він може отримувати щоквартальну та річну премії. Квартальна – розміром у три оклади – півтора мільйона. Щорічна премія керівника “Укрзалізниці” може становити 24 місячні оклади. тобто більше 12 млн грн”, – йдеться в сюжеті.

Керівництво НАК “Нафтогаз” отримує не зарплату, а винагороду. Річна винагорода голови правління Андрія Коболєва становить 19 млн грн. Його заступник Сергій Перелома за рік отримав 10,1 млн грн. Восени 2017 роки 8 керівників “Нафтогазу” отримали ще й премії за виграш справи проти “Газпрому” в Стокгольмському арбітражі. Відомо, що розмір премії дорівнює річному гонорару. Тобто Коболєв до 19 млн грн зарплати отримав 19 млн грн премії.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -