Чому канадські іммігранти покидають країну назавжди

Особисто я знаю вже з десяток людей, які вирішили виїхати з Канади. Я їх усіх порозпитувала про причини, а також проаналізувала купу статей в інтернеті і на форумах, щоб зробити список причин, за якими наші люди вирішують виїхати з Канади. Думаю, потенційних іммігрантів – це буде корисно знати, пише Ванкуверок.

Сама я обожнюю і насолоджуюся життям в Канаді. Ця ідея для поста спала мені на думку, коли стрічка в Фейсбуці почала заповнюватися статтями (цілком можливо замовними) із заголовками а-ля “Жаxu Австралії”, “Не іммігрують в США: тут все погано” і т.д.. В цій статті я буду керуватися реальними історіями і прикладами.

Життя далеко від сім’ї та почуття самотності

Жити далеко від сім’ї – це серйозний крок, на який потрібно йти свідомо. Багато хто їде, впадає в депресію від розлуки з близькими. Одна моя знайома, настільки сильно сумувала за своєю мамою і сестрою, що не змогла витримати настільки далекої відстані між рідним містом і Ванкувером. Тому вирішила, що сім’я їй все-таки важливіше, ніж канадське життя. Їдучи зі своєї країни, ви повинні на 100% бути готовим до розлуки з родиною. На мій погляд, з нинішніми технологіями, розрив на відстані з сім’єю перенести набагато простіше. У будь-який момент можна подзвонити по відеозв’язку і побачитися один з одним. Думаю, якби такого стрибка в технологіях не було, то я б не наважилася на переїзд. Навіть уявити не можу, як це не бачити сім’ю і спілкуватися або через листи, або платити досить великі гроші за 5 хвилин міжнародного дзвінка.

Складність вливання в канадську культуру

Якщо ви приїжджаєте в Канаду один – то ви повинні влитися в нову культуру. Нові люди, нові звички, новий спосіб життя. Студентам в цьому плані простіше: вони можуть знімати квартиру з іншими людьми, тим самим знайомлячись, або ж знайти нових друзів під час навчання. Якщо ж ви приїхали один (або навіть з сім’єю) за робочою візою, то ситуація складніша. Як показує практика, іммігранти намагаються знайти своє коло спілкування серед “своїх” – люди, однієї культури, які розмовляють однією мовою, але деяких це не влаштовує і вони намагаються “оканадитися”. І вже на цьому рівні починаються проблеми: як спілкуватися, що можна говорити, а що не можна, як сприймати жарти.

Спілкування з колегами, любοвні відносuнu, як з хлопцями так і з дівчатами, теж будуть абсолютно іншими і до цього треба буде звикнути, навіть якщо деякі з аспектів вам абсолютно незрозумілі.

Читайте також  На Волині чоловік втопив авто у ставку

Недолік культурного життя

Звичайно ж, кому яку культуру подавай! У мене наприклад, нестача класики, а саме – опери і балету. Само собою, сюди вони приїжджають, але, на жаль, дуже і дуже мало 🙁 А коли щось хороше, як наприклад, у минулому році, до Різдва, приїжджав балет “Лускунчик”, то на нього був великий попит і квитки розібрали миттєво. Що стосується цін, то як ви могли вже здогадатися – вони доволи високі.

Інша культурне життя = клубне життя здасться похмурим. Справа в тому, що весь смак клубного життя починається годин десь в 8-9 і триває максимум до 2-ї ночі. Після другої так “тухло”, що простіше відразу їхати додому (хіба що, якщо ви не напідпитку). Тому молодь, що приїхала в Канаду, вкрай розчарована тутешнім нічним життям. І будете сміятися, але це хоч і не основна, але теж одна з причин, з яких іммігранти їдуть з Канади.

Медична система

Багато хто приїжджає з досить завищеними очікуваннями щодо канадської медицини, надивившись серіалів типу “Доктор Хаус” або “Клініка”. Однак, тут теж далеко не все так веселково, як на картинці. Дуже часто люди їдуть назад в свою країну на лікування. А якщо ми говоримо про стоматологію, то таких і взагалі переважна більшість. Зрештою, медична система також є однією з причин, з яких іммігранти їдуть з Канади.

Завищені очікування

Перед приїздом в розвинену країну, надивившись фільмів і картинок в інтернеті, ми вже уявляємо, які ми успішні в новій країні, працюємо в хмарочосі на верхньому поверсі з видом на місто, живемо в гарній квартирі, їздимо на новій машині, яку з легкістю зможемо собі дозволити, навколо чистота і ніяких проблем. Насправді Канада, як і будь-яка інша країна, має ряд своїх проблем залежно від провінції. Десь велика кількість бездомних і наpкоманів, десь досить високий рівень злочuнності, десь і зовсім високий рівень безробіття (наприклад в одному з великих міст Калгарі, рейтинг безробіття в квітні 2017 року складав % 9,3). Багато хто приїжджає з думкою, що тут для них уже все готово, і ніяких проблем не буде, а головна проблема – це виїхати. Однак, це велика помилка, і багато просто виїжджає з Канади, тому що вона не виправдала очікування іммігрантів.

Фінанси і високі очікування від зарплати

Звичайно, в будь-якій країні, все впирається в фінансовий аспект. Почувши, що мінімальна зарплата в Канаді становить $ 2000 (цифра приблизна і змінюється від провінції до провінції), ви можете подумати, що у вас і зовсім не виникне ніяких проблем, якщо вже вже мінімальна зарплата така висока. Але ви, закінчивши навчання, з важкістю пробиваєтеся на співбесіди через скажену конкуренцію на ринку, і роботодавець на вашій початковій позиції пропонує вам зарплату, яка ледь вище мінімальної зарплати. Припустимо, $ 2500. З цих грошей буде автоматично знято податок, близько $ 600, тобто чистими вам на картку впаде $ 1900. І ось ви заплатили ренту за квартиру $ 1000, обов’язкові платежі типу комуналок, мобільного зв’язку, інтернету, медичної страховки, проїзд близько $ 300, і у вас вже залишається всього $ 600 до кінця місяця на продукти та особисті витрати. Як підсумок, доводиться жити досить економно, чого ви вже точно не очікували, приїхавши до Канади. Після цього, хтось терпляче чекає просування по кар’єрних сходах, хтось шукає інші способи заробітку, а хтось просто плює на все і їде назад.

Читайте також  Пригожин після невдалого бунту заявив, що міг би "захопити всю Україну за добу"

Ціни на нерухомість

Цей пункт застосуємо до Ванкуверу і його околиць, але виходячи з останніх новин і до Торонто теж. На жаль, в Канаді нерухомість не захищена від покупки іноземними покупцями (ну, точніше в Ванкувері приблизно рік тому ввели податок 15%), що дає покупцям переважно з Китаю, скуповувати канадську нерухомість пачками з метою інвестування, відмuвання грошей і т.д. У зв’язку з чим, графік прямої йде тільки вгору, причому часом, за рік підвищення цін сягає 60%.

Синя смуга – ціни на будинки, зелена – квартири.

Зараз, щоб купити 2-х кімнатну квартиру в півтори годинах їзди від Ванкувера, в нормальному стані, вам потрібно буде заплатити близько $ 350,000 (цифра приблизна).

Найчастіше люди навіть з непоганим доходом хочуть мати якісну нерухомість. І тут постає вибір: платити велику частину зарплати за іпотеку, і виживати 25 років, або перебиратися в інший регіон Канади з більш поганими умовами для життя, або повернутися додому. Кожен з трьох варіантів відбувався з моїми знайомими, а я поки живу за варіантом №1. З надією, що в найближчому майбутньому піднімуся по кар’єрних сходах і плата за іпотеку вже не так сильно буде бити по сімейному бюджету.

Небажання починати все з нуля

Найчастіше, люди, що приїхали за програмами Skilled Worker, маючи на руках ступінь магістра, а іноді навіть докторську ступінь, майже напевно повинні починати своє життя з нуля в Канаді. Більшість канадських роботодавців не особливо звертають увагу на ваш робочий досвід (це залежить від спеціальності, для фахівців у сфері IT наприклад, зараз відкриті всі можливості для імміграції в Канаду) або вашу ступінь, тому що ви її отримали не в Канаді. Як результат, доведеться починати з середніх, а іноді і початкових позицій. І тут вже багато хто вирішує, чи настільки хороша Канада, щоб я починав все з нуля, або ж мої навички будуть куди більш затребувані на батьківщині.

Читайте також  Білорусь скасувала візи для громадян 80 країн

Клімат

Клімат, звичайно ж залежить від того, в якому місті / провінції ви живете. Особисто я, буду розповідати про клімат в Ванкувері. Цієї зими я впала в депресію, а причиною цього послужили нескінченні дощі і сніг, що несподівано обрушився на наші голови. Середина осені, вся зима і до середини весни тривали дощі / сніг, вогкість і сірість. І так щороку … Ні, я не скаржуся! А всього лише констатую факт того, що в Ванкувері 70% – це сірість і дощовитість. Депресія – це до речі нормальна справа тут, багато канадців страждають від неї, немов це просто головний біль. Зате літо тут спекотне, часом навіть дуже … В цілому, я все одно люблю ванкуверську погоду, оскільки тут можна побачити всі сезони: осінь золота, настільки красиво прикрашає місто, що не віриш своїм очам, що такі фарби природи є; зима – дощова, але варто від’їхати на північ від Ванкувера, або піднятися в гори, як ти потрапляєш в зимову казку з купою снігу і розкішним сніжним лісом; весна (точніше середина весни) – це ніжні аромати, молода зелень і звичайно ж красуня сакура; літо-яке і повинно бути, сонячне, жарке, зелене.

Труднощі імміграційного процесу

Думаю, майже кожен іммігрант, який пройшов повністю імміграційний процес, навряд чи скаже “Все пройшло швидко, легко і як по маслу”. Мені таких точно не траплялося. Майже будь-яка людина, що іммігрувала до Канади скаже, що почуття невизначеності – це одне з найгірших почуттів, коли не можеш будувати не те що довгострокові плани, а часом навіть плани на найближчий рік, адже ви в очікуванні рішення по імміграції від уряду. Одна моя хороша подруга, просто не витримала цих кайданів і плюнула на все, вирішивши повернутися назад і зараз відкрила школу англ. мови у себе на батьківщині. Каже, що з першого дня приїзду, стала відчувати себе набагато спокійніше і більш вільно.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -