“З’явилася можливість збільшити пенсію на 54% вже у 2024 році”: українцям пояснили, що для цього потрібно

“З’явилася можливість збільшити пенсію на 54% вже у 2024 році”: українцям пояснили, що для цього потрібно

Українці можуть відмовитися від призначення пенсії в 60 років та вийти на заслужений відпочинок пізніше. Подібна відстрочка збільшить розмір пенсійних виплат.

Як інформує “НВ”, про це нагадали в Пенсійному фонді.

Як збільшиться розмір виплат при призначенні пенсії з відстрочкою

Законодавство про пенсійне забезпечення містить норми, які заохочують громадян до більш пізнього виходу на пенсію. Тим, хто набув права на пенсію за віком відповідно до Закону України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, але після досягнення пенсійного віку виявив бажання працювати та отримувати пенсію пізніше, пенсія за віком призначається з урахуванням набутого страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії.

При призначенні пенсії з відстрочкою основний розмір пенсії збільшується:

• на 0,5% — за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, в разі відстрочення виходу на пенсію на термін до 60 місяців;

• на 0,75% — за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, в разі відстрочення виходу на пенсію на термін понад 60 місяців.

Тобто, якщо людина відстрочить свій вихід на пенсію на період менший, ніж 60 місяців, то за кожен рік такого відтермінування вона отримає надбавку до пенсії у розмірі 6% (0,5×12), за два роки пізнішого виходу на пенсію — 12% (0,5×24) тощо. А от відстрочка на шість років (це — 72 місяці) вже збільшить основний розмір пенсії на 54% (72×0,75).

Для збільшення враховуються лише повні місяці роботи: підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу не здійснюється.

Читайте також  "Пенсія 65-річних українців радикально зміниться": з'явилася важлива інформація про різке підвищення...

Як призначається пенсія за віком з відстрочкою

Про своє бажання призначити пенсію пізніше людина повинна до досягнення пенсійного віку повідомити орган Пенсійного фонду України. Якщо ж людина не повідомила про таке бажання, а в Реєстрі застрахованих осіб наявна інформація про весь її страховий стаж (оцифровано паперову трудову книжку), — пенсію призначать автоматично з наступного дня за днем досягнення пенсійного віку.

Якщо людина продовжує працювати і не звертається із заявою про призначення пенсії, а її паперова трудова книжка не була оцифрована, — у такому разі вважається, що людина виявила бажання вийти на пенсію пізніше.

Пенсія за віком з відстрочкою призначається за зверненням пенсіонера з дня, що настає за останнім днем місяця, в якому набуто повний місяць страхового стажу (у тому числі сумарно, коли неповні місяці підсумовуються), якщо звернення мало місце не пізніше трьох місяців з такого дня. Якщо ж пенсіонер звернувся за призначенням пенсії пізніше, — пенсія призначається з дня звернення.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело