Вчені назвали найкращі місяці для зачаття дітей

Виявляється, діти, зачаті у червні, липні й на початку серпня, випереджають у розвитку своїх ровесників, а ще є значно здоровішими.

Такого висновку дійшли науковці з Принстонського університету, вивчивши медичні картки тисяч підлітків. Крім того, влітку простіше завагітніти, стверджують вчені. З чим це, цікаво, пов’язано?

— Діє принцип: якщо людина з перших днів народження потрапляє в жорсткі умови (як-от холод), то спрацьовують додаткові адаптивні механізми і, як результат, збільшується активність органів та систем, — каже Олександр Вайсерман, доктор біологічних наук, завідувач лабораторії Інституту геронтології АМНУ. — Крім того, гени, які відповідають за імунітет, найбільш активними є у холодну пору року. Тож діти, зачаті, скажімо, у червні й народжені, відповідно, у лютому, змалку вчаться справлятися з негативними факторами довкілля.

— А що скажете про більшу здатність до зачаття саме влітку?

— Улiтку сеκсyальна активнiсть людей зростає. Свiтловий день довгий, під впливом сонячного свiтла пiдвищується активнiсть гiпофiзу, i органiзм починає виробляти бiльше статеßих гормонiв та гормонiв задоволення. Тож літо — гарна пора для пар, які планують вагітність чи раніше робили невдалі, попри гарне фізичне здоров’я, спроби зачати дитя.

Крім того, вітамін D, який синтезується в організмі під впливом ультрафіолету, — це єдиний вітамін, який діє і як гормон, забезпечує нормальну роботу залоз внутрішньої секреції, імунної системи, позитивно впливає на захисні оболонки нервів, регулює артеріальний тиск, рівень гемоглобіну. “Сонячний вітамін” має позитивний вплив як на організм матері, так і майбутньої дитини. До речі, у вагітних потреба у цьому вітаміні підвищена. І, що найголовніше, організм під впливом сонячних променів продукує рівно стільки вітаміну D, скільки потрібно для здоров’я, без ризику передозування.

Читайте також  Ця тендітна жінка-поліцейський з Житомира, стала мамою 13 діток (фото)

— І коли ж усе ж таки краще це робити: у червні чи у серпні?

— Є фактори, які свідчать про те, що краще не зволікати. Річ у тім, що якщо жінка вагітніє пізно влітку, то більша частина її вагітності перебігає у темну пору, коли світловий день короткий. За версією деяких дослідників, унаслідок цього діти мають більшу схильність до депресій. Аби зменшити цей ризик, майбутній мамі доведеться приймати вітамінні препарати і якомога більше гуляти удень.

Ну а тим, хто не встигне укласти “угоду” з лелекою влітку, також не варто впадати у відчай. Адже існує й інша закономірність (її виявили демографи з Італії, Португалії і Японії): малюки, народжені навесні й улітку, — найбільші інтелектуали.

За матеріалами видання “Жіночий порадник”

Шукайте деталі в групі Facebook


Інформує -