Землю накриє сонячна радіаційна буря: названо небезпечні дати

Землю накриє сонячна радіаційна буря: названо небезпечні дати

Імовірність того, що радіаційна буря почнеться цього тижня, становить 60%. Вона може спричинити збій у роботі супутникового зв’язку, а також в енергосистемах.

У вівторок, 14 травня або в середу, 15 травня, Землю накриє сонячна радіаційна буря. Таке попередження озвучило Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США.

Як пише Daily Mail, на Сонці продовжують виникати спалахи, тобто викиди електромагнітного випромінювання, які містять велику кількість заряджених частинок. Вони прискорюються і збільшуються в кількості через сильну магнітну активність на поверхні зірки. Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США вважає, що існує 60-відсоткова ймовірність сонячної бурі сьогодні або завтра.

Нова сонячна радіаційна буря пов’язана з гігантською сонячною плямою AR3664, в якій минулого тижня відбувалися спалахи Х-класу і корональні викиди маси. Це одна з найбільших сонячних плям за останні десятиліття, розмір якої в 15-17 разів більший за розмір Землі. Ця пляма має магнітне поле, яке у 2500 разів сильніше за магнітне поле нашої планети.

Сонячна радіаційна буря, яку прогнозують вчені, відрізняється від геомагнітних бур, які обрушилися на Землю минулого тижня. Більша частина радіаційної бурі буде поглинена магнітним полем Землі, але не поблизу полярних регіонів.

Вчені зазначають, що геомагнітні бурі також можливі на Землі найближчими днями, хоча вони будуть не такими сильними, як минулого тижня. Також залишається ймовірність появи полярного сяйва набагато далі від полярних регіонів, як це вже було кілька днів тому.

Читайте також  Третьякова: родичі зниклих на Донбасі українців наживаються на пільгах (відео)

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело