Розкрито схеми із заробляння грошей на гуманітарці в Україні

Журналісти провели розслідування і з’ясували, що в Україні ряд організацій навчилися отримувати прибуток, завдяки законодавчим актам, що регулюють доставку гуманітарних вантажів в країну

Журналісти провели розслідування і з’ясували, що в Україні ряд організацій навчилися отримувати прибуток, завдяки законодавчим актам, що регулюють доставку гуманітарних вантажів в країну. Прикриваючись цими законами, вони під виглядом гумдопомоги ввозять в Україну комерційні вантажі й примудряються уникнути оподаткування, передає ЗМІ

У той час, коли відомі волонтери вибивають необхідний статус, сотні сумнівних організацій отримують від Міністерства соціальної політики зелене світло та завозять тисячі тонн вантажів без будь-якого оподаткування.

З опублікованих на сайті Міністерства соцполітики даних, активісти уклали базу отримувачів гуманітарної допомоги. Увагу журналістів привернула “Львівська жіноча рада”.

На папері ця організація ввезла 7 гуманітарних вантажів за п’ять неповних років. Це майже 160 тонн або 8 фур одягу та взуття. Документи на погодження останнього вантажу організація подала на початку цього року. Адресатами є чотири благодійні фонди та низка фізичних осіб.

У приватній квартирі будинку у Львові “прописаний” Християнський громадський центр “Милосердя”, який мав би отримати від “Львівської жіночої ради” 6 тонн гуманітарної допомоги.

“Засновниця фонду на місці, а от сам фонд, схоже, існує лише на папері. Свого підпису у документах керівниця організації Тетяна Іванова не упізнає”, – йдеться у сюжеті.

Згодом жінка зізналася, що погодилась стати засновницею та директоркою фонду на прохання однокласника, і просто підписує необхідні йому документи.

Крім центру “Милосердя”, гуманітарну допомогу від “Львівської жіночої ради”, згідно з інформацією “Слідства.Інфо”, мали отримати майже півтори сотні соціально незахищених осіб. Знімальна група навідалася за кількома адресами. Жоден із них не подавав заявок.

Читайте також  "Мобілізація наростає, у грудні повістки видадуть у нечуваних місцях": одних призвуть немнуче, декого випустять за кордон

Засновницею “Львівської жіночої ради” є 25-річна Дзвенимира Довгалюк. Однак це далеко не єдина організація, оформлена на неї — зазначають журналісти.

“Як засновниця, вона фігурує ще в двох благодійних фондах, які також отримують гуманітарну допомогу з-за кордону. Три організації Дзвенимири Довгалюк за останні 3 роки отримали майже 320 тонн гуманітарної допомоги. Адресант гуманітарки — польський донор. Однак, жодних подробиць угод директорка не пам’ятає”, – сказано у сюжеті.

Щоб поспілкуватися із засновниками “Фундації Лемберг”, яка, начебто, тонами передає допомогу “Львівській жіночій раді”, знімальна група разом з волонтером Ростиславом Макухом вирушила до польського міста Люблін.

Офіс так званого благодійного фонду знайшли в історичному центрі міста. Домоправитель запевняє, керівник організації давно не з’являвся, на його ім’я досі приходять листи.

“Ним також цікавиться місцева поліція і прокуратура, приходили до мене, розпитували. На його ім’я приходить купа кореспонденції, але я його вже 3 роки не бачив”, — розказує домоправитель.

Співкоординаторка волонтерського центру на Фролівській 9/11 Оксана Сухорукова пояснює, що статус гуманітарного вантажу гарантує організації повний “ол-інклюзів” на митниці.

“Гуманітарний вантаж — не сплачується при розмитненні 20% від вартості ПДВ. Не сплачується мито. Не сплачуються кошти за розмитнення, за послуги брокерів, там спрощена процедура розмитнення. Спрощена процедура на реєстрацію цих складів для тимчасового митного контролю”, – розповіла вона.

За даними журналістів, щороку в Україну завозять тисячі тонн гуманітарних вантажів з-за кордону. Як правило, це одяг, меблі, техніка. Однак, під виглядом допомоги, до прикладу одеський фонд отримав з Китаю сковорідки-гриль, дзвінки для виклику офіціанта та пробки для пляшок.

Єврейська громада — делікатеси з Ізраїлю: в асортименті салямі, пастрома, маринований язик, швейцарський стейк. Києво-Печерській Лаврі допомогли тракторами та комбайнами на загальну суму півмільйона євро.

Читайте також  Трамп підписав доленосний для України документ: що треба знати

Шукайте деталі в групі Facebook


Інформує -