Увага! Одна з категорій жінок від сьогодні має стати на військовий облік…

Увага! Одна з категорій жінок від сьогодні має стати на військовий облік

Від сьогодні, 1 жовтня жінки з медичною освітою стають військовозобов’язаними і повинні будуть стати на військовий облік. Жінкам необхідно з’явитись до ТЦК та пройти необхідні процедури, пише tvoemisto.tv

В прес-службі МОЗ кажуть, що перебувати на військовому обліку мають усі жінки віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту чи працюють за такими спеціальностями:

лікар,
стоматолог,
акушерка,
сестра медична,
фармацевт,
провізор,
наукова співробітниця,
керівниця підрозділів в охороні здоров’я.

Ця норма діє ще з 1992 року. Тому більшість жінок-медиків та жінок-фармацевтів вже перебувають на військовому обліку. Від січня 2023 року жінки, які навчаються на медичній або фармацевтичній спеціальності, ставляться на військовий облік одразу по закінченню навчання. Заклад освіти за 2 місяці до завершення навчання подає списки жінок-випускниць до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Зміни, які відбудуться з 1 жовтня у військовому обліку жінок

У МОЗ зазначили, що понад 30 років постановка на військовий облік жінок-медиків та жінок-фармацевтів працювала не досконало. Внаслідок цього частина медиків в ньому не враховані.

Тому з 1 жовтня 2023 року на військовий облік мають стати всі жінки-медики та жінки-фармацевти, які з певних причин там не перебували. Постановка на військовий облік не дорівнює мобілізації. Облік необхідний лише для узагальнення даних про наявний резерв медиків в державі.

Як стати на військовий облік жінкам: з чого почати

Щоб стати на військовий облік, жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, матимуть 3 роки – до 31 грудня 2026 р.

Тобто кожна жінка вищезгаданої спеціальності, яка досі не перебуває на військовому обліку, має стати на нього протягом найближчих 3 років.

Читайте також  В Україні на понеділок оголосили штормове попередження

Що зміниться у працевлаштуванні жінок?

До 31 грудня 2026 року жінки-медики та жінки-фармацевти зможуть працевлаштуватися на роботу без надання військового квитка. Однак під час прийняття на роботу жінок мають попереджати, що підприємство буде зобов?язане повідомити про неї Територіальний центр комплектування. Далі жінка має самостійно прибути до ТЦК СП для взяття на військовий облік.

Зміни щодо виїзду жінок за кордон з 1 жовтня?

Жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, можуть безперешкодно виїжджати за кордон. При цьому з 1 жовтня. жодних змін в умовах виїзду за кордон для жінок – не буде.

Кожна жінка з медичною та фармацевтичною освітою може вільно перетинати державний кордон в незалежності від того, стоїть вона на військовому обліку чи ні.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело