“Крим перетворився на пастку, скоро впаде міст”: окупанти готуються до контрнаступу і лякають людей “помстою ЗСУ”

“Крим перетворився на пастку, скоро впаде міст”: окупанти готуються до контрнаступу і лякають людей “помстою ЗСУ”

Розрахунок окупантів, що підрив Каховської ГЕС, через який виявилася затопленою частина території Херсонської області, зупинить контрнаступ ЗСУ, не виправдався – про намір виконати всі поставлені завдання вже заявив президент України Володимир Зеленський, який також є Верховним головнокомандувачем. І зараз на окупованій росіянам території почалося “хвилювання”, причому особлива увага прикута до Криму – сакрального “завоювання” кремлівського диктатора.

Що зараз відбувається на півострові – читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Спроба зупинити форсування Дніпра

Незважаючи на спроби Кремля переконати світову спільноту в тому, що це Україна підірвала Каховську ГЕС, самі росіяни мали потужний мотив для знищення цієї споруди.

Інститут вивчення війни (ISW) зазначає, що перед підривом греблі російські пропагандисти активно висловлювали занепокоєння можливим форсуванням Дніпра українською армією і були впевнені, що це майже неминуче.

“Страх перед таким переходом і віра в те, що він або вже почався, або неминучий, були в умах росіян, які уважно стежили за війною незадовго до того, як гребля була зруйнована”, – заявили аналітики.

Тим часом стало відомо, що окупанти поблизу Криму будують бетонні укріплення за спинами своєї першої лінії оборони, фактично кидаючи на смерть своїх військових. Про це заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

“Ми зараз спостерігаємо, що вони зміцнюють бетонними конструкціями, і вони це роблять фактично на території, наближеній до Кримського півострова, яка фактично тимчасово окупована. І роблять вони це вглибині від крайньої лінії, де розташовані їхні війська. Це свідчить про те, що вони, очевидно, готуються до того, що буде просування з боку наших військ, і вже зараз поставили на смерть першу лінію воїнів, тому що вони укріплення роблять за їхніми спинами, тобто не захищають і військових, – сказала Маляр.

Читайте також  Тривожна заява Залужного та відповідь України на білоруську агресію

Вона зауважила, що таке ставлення російського керівництва спонукає багатьох росіян здаватися в полон.

“Якщо укріплення ставлять не перед ними, а за ними, це каже, що їх уже, умовно, поховали”, – сказала Маляр.

Істерія набирає обертів

На півострові зараз у російських окупантів новий виток “полювання на ворогів”. Дійшло до того, що вони навіть збили власний безпілотник, який був поставлений армії Росії Іраном, а згодом представили це як “нейтралізацію українського дрона”.

“Стріляють у все, що рухається. Ми ще дивуємося, як усіх чайок не перестріляли”, – розповів місцевий житель OBOZREVATEL.

За його словами, зараз окупанти посилили “заходи безпеки”, причому “особливо лютує ФСБ”.

“Особливу увагу, звичайно, приділяють кримським татарам – для окупантів вони всі “неблагонадійні”. Але дістається зараз усім: посилили перевірки, обходи і закликають здавати всіх підряд. Мовляв, безжальний ворог зовсім поряд і готується мстити тим, хто тут за Росію. На розсудливих людей такі слова не діють, але є й ті, хто готовий вислужитися”, – поділився кримчанин.

Його слова підтверджують повідомлення російських Telegram-каналів. Наприклад, стало відомо, що у Севастополі розшукують “координатора українських ударів по Чорноморському флоту”. На його балконі начебто виявили замасковані камери, спрямовані прямо на кораблі.

“Пильна мешканка міста дивилася в бінокль на балкон сусіднього будинку на Парковій вулиці. І побачила замасковані москітною сіткою камери, спрямовані прямо на Стрілецьку бухту Севастополя. Принаймні так жінка заявила поліцейським. Ті відреагували і зараз обходять квартири, обчислюючи підозрілий балкон. Адже, можливо, він належить навіднику українських морських дронів, які атакували Чорноморський флот”, – пише Mash.

Але публікацію цієї інформації окупанти сприйняли як “роботу на ворога”, яка може перешкодити затриманню “зрадника Росії”.

Читайте також  У жодному разі не ігноруйте повітряну тривогу: астролог розповіла, що чекає Україну в останній тиждень жовтня

Крим став пасткою

У те, що Україна може повернути Крим, зважаючи на настрої, вірять і громадяни РФ. Вже зрозуміло, що туристичний сезон у Криму 2023 року достроково провалений.

Якщо в попередні роки частка бронювання в кримських готелях сягала приблизно 20 відсотків від загального обсягу бронювань у Росії, то сьогодні вона становить близько 1%.

“З урахуванням того, що значна частина економіки Південного берега Криму орієнтована саме на відпочивальників, неважко зрозуміти, що цей провал буде буквально катастрофічним для неї. З іншого боку, важко не зрозуміти туристів: у поточних умовах поїздка до Криму – задоволення з розряду екстремальних” – вважає російський аналітик Анатолій Несміян.

Співрозмовники OBOZREVATEL у Криму стверджують, що нечисленні бронювання громадянами РФ зараз скасовуються повним ходом.

“Цьому, звичайно ж, посприяла і НП на Каховській ГЕС. Як тільки стало зрозуміло, що з великою ймовірністю вода з Північнокримського каналу перестане надходити на півострів, усі почали хвилюватися. А коли в різних районах Криму стали відключати воду, почалися скасування броні. “Спроби місцевих готельєрів переконати росіян, що “води вистачить усім”, не особливо допомогли”, – розповіла нам мешканка Ялти.

За її словами, не менш вплинув на зрив туристичного сезону і майбутній контрнаступ ЗСУ.

“Росіяни нервуються, проросійські кримчани – не менше. По суті, зараз наш півострів став фактично пасткою: приїхати сюди ще можна, а ось виїхати – не факт. Усі обговорюють та розуміють, що Україна готується перерізати сухопутний коридор до Криму, а Керченський міст обов’язково буде зруйновано”, – каже вона.

До речі, сьогодні, 8 червня, Кримський міст знову перекритий – на півострові говорять про “навчання”.

Усі ці чинники й лякають росіян, які збиралися приїхати на відпочинок до Криму з розрахунку на відносну дешевизну. На курортах Краснодарського краю РФ ціни злетіли до небес, а виїхати за кордон – наприклад, до Туреччини чи Єгипту – можуть лише одиниці росіян через мобілізацію чоловічого населення на злочинну війну.

Читайте також  Астрологи назвали місяць великих змін для України

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело