В космос відправили другий український наносупутник, створений в “КПІ”

Пристрій розроблений для освітнього, наукового та технологічного застосування Наносупутник PolyITAN-2, створений українськими конструкторами, 26 травня був виведений на навколоземну орбіту. Про це повідомляє “Обозреватель”. “23:30 команда розробників супутника КПІ ім. Ігоря Сікорського встановила з ним радіозв’язок і почала налагодження окремих його підсистем у відповідності з функціональним призначенням супутника і відповідно до завдань програми QB50”, — йдеться в заяві.

Свою назву пристрій вагою 1,9 кг отримав з комбінації слова “політехнічний»” і абревіатури “технологічний автоматичний наносупутник”. Він нагадує інтелектуального робота, який здатний заряджатися самостійно і на великих відстанях транслювати інформацію про нижні шари атмосфери.

Всю інформацію, записану супутником, будуть передавати на Землю в банки даних декількох університетів. Варто відзначити, що перший наносупутник КПІ імені Ігоря Сікорського PolyITAN-1 ось уже третій рік продовжує успішно працювати на навколоземній орбіті і регулярно передає важливі дані в центр управління польотом, який розташований у п’ятому корпусі університету.

Читайте також  “Скоро прийде кінець”: Синоптики попередили українців про різку зміну погоди, ви готові?

Шукайте деталі в групі Facebook


За матеріалами: