“Якщо пенсія виявилася меншою за мінімальну…”: У Кабміні розповіли, чи відберуть у частини українців виплати

У пенсіонерів, чия розрахункова пенсія виявилася меншою за мінімальну, не забиратимуть виплати. Про це офіційно заявило Міністерство соціальної політики.

Таким чином, Мінсоцполітики спростувало інформацію деяких ЗМІ, які повідомляли, що нібито на вимогу МВФ в Україні перевірять стаж всіх пенсіонерів, розрахункова пенсія яких менша за мінімальну. З посиланням на джерела у відомстві повідомлялося, що в разі якщо стажу не вистачає, то пенсію нібито можуть скасувати і замінити на соціальну допомогу.

“У зв’язку з цим Міністерство соціальної політики України офіційно повідомляє, що дана інформація не відповідає дійсності і є фейковою”, – підкреслили в Міністерстві.

Як відомо, для отримання пенсії в Україні необхідно мінімум 15 років страхового стажу. Такі вимоги передбачені пенсійною реформою, яка стартувала в жовтні 2017 року.

Вимоги до стажу будуть поступово зростати. Зараз при стажі 15 – 25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, при стажі менше 15 років – у 65 років. Для виходу на пенсію в 60 років потрібно мати 25 років стажу. Нормативи будуть збільшуватися на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року. Таким чином, з 2028 роки для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу. Люди, у яких немає страхового стажу, можуть претендувати на соцдопомогу при досягненні 63 років. Обсяг допомоги буде визначатися виходячи з рівня доходів сім’ї пенсіонера. При наявності мінімум 40 років стажу піти на пенсію вийде раніше 60 років.

Крім того, пенсійна реформа передбачає можливість докупити стаж. Вартість одного місяця стажу дорівнює подвійному мінімальному страховому внеску, розмір якого залежить від мінзарплати. Зараз “мінімалка” становить 3 723 грн, мінімальний страховий внесок (22% від “мінімалки”) – 819 грн. Тобто місяць “покупного” стажу буде коштувати 1638 грн.

Читайте також  Пенсій не буде! Рада провалила голосування за скандальний законопроект. Що це означає

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -