Мобілізація в Україні: ще одна категорія чоловіків може виїхати за кордон під час війни

Мобілізація в Україні: ще одна категорія чоловіків може виїхати за кордон під час війни

В Україні триває загальна мобілізація.

На період воєнного стану в Україні чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати за кордон, проте це стосується не всіх осіб призовного віку. Наприклад, у разі визнання чоловіка непридатним до служби його можуть зняти з військового обліку. Саме вони мають право на перетин кордону під час війни.

Про це розповів голова адвокатського обʼєднання “Кравець і партнери”, адвокат Ростислав Кравець в ефірі телеканалу “Київ”.

За словами адвоката, така категорія чоловіків має право на перетин кордону під час війни. Щоб здійснити виїзд за кордон, чоловікам потрібно мати з собою військовий квиток, висновок військово-лікарської комісії, який підтверджує непридатність до служби за певних обставин, та закордонний паспорт.

У разі відмови вони можуть звернутися до суду із відповідною заявою та документами, що підтверджують їх зняття з військового обліку.

Хто з українців має право проходити військову службу лише добровільно

  • визнані в установленому порядку особи з інвалідністю;
  • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
  • жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
  • жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
  • жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують хвору дитину (тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня), або дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги (це повинно підтверджуватися документом, виданим лікарсько-консультативною комісією);
  • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;
  • усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;
  • зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.
Читайте також  Як оформити ID-паспорт – інструкція і ціна

Додамо, у зв’язку із запровадженням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина зокрема, що передбачені статтею 53 Конституції України, яка стосується права на освіту.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело