“Тотальне відключення електроенергії в багатоповерхівці”: експерт про список потрібного за найгіршого сценарію

Мешканцям багатоповерхівок рекомендують купити компактну систему накопичення електроенергії, зробити запас води на п’ять діб, тижневий запас продуктів і також знати адреси найближчих “Пунктів незламності”. Це має знадобитися, якщо окупанти продовжуватимуть здійснювати масштабні ракетні обстріли.

Як інформує “OBOZREVATEL”, про це повідомив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

“У людини, яка живе в багатоквартирному будинку у великому місті, обмежені опції забезпечити себе енергією.

Тобто насамперед потрібно, щоб люди мали теплий одяг, запаси води десь на п’ять днів, на тиждень запас продуктів харчування.

У кого є можливість, той має купити компактну систему накопичення електричної енергії, щоб можна було заряджати довгий час і по кілька разів і ноутбуки, і мобільні телефони.

У кого більше грошей, той може потужнішу систему накопичення купити”, – сказав Омельченко.

Крім того, кожен мешканець багатоповерхових будинків має знати, де розташований “Пункт незламності”. Також бажано відвідати його заздалегідь, щоб знати, куди йти.

“І, безумовно, мешканці будинку повинні знати, куди звертатися у разі, якщо систему теплопостачання в мороз буде відключено.

Треба звертатися до комунальної служби, щоб вони відкривали засувку та спускали воду з батарей, із системи теплопостачання, щоб це не стало великою трагедією”, – додав експерт.

В українців, які мешкають у приватних будинках, є більше можливостей для маневру.

Вони можуть топити піч дровами та пелетами, а також вугіллям. Хто має можливість, той може використовувати більш сучасні котли на твердому паливі.

Вода й тепло – ключові питання

Омельченко зазначає, що місцева влада має свої виклики під час підготовки до можливого блекауту. І це не лише облаштування “Пунктів незламності”.

Так, потрібно перш за все зберегти систему водопостачання та теплопостачання. Це головні питання, а наявність світла – завдання другорядне, вважає експерт.

Читайте також  Українців попередили про подорожчання електроенергії, коли і чому зростуть тарифи

Щоб зберегти критичну інфраструктуру, місцева влада в кожному регіоні має продумати використання альтернативних джерел живлення, наприклад, для насосів.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело