ЄС остаточно ухвалив шостий пакет санкцій проти рф: перелік обмежень

Рада Європейського Союзу завершила процедуру затвердження шостого пакету санкцій проти рф. Тепер його офіційно прийнято.

Про це повідомила пресслужба Ради ЄС.

“Ми забороняємо імпорт російської нафти в ЄС і тим самим скорочуємо величезне джерело доходів для Росії. Ми відключаємо більше ключових російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT і вводимо заборону на дезінформаторів, які активно сприяють військовій пропаганді президента путіна”, – прокоментував Верховний представник із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Загалом в шостий пакет санкцій входять такі рішення:

1. Заборонити закупівлю, імпорт або перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів з росії до ЄС. Поступова відмова від російської нафти триватиме від шести місяців для сирої нафти до восьми місяців для інших нафтопродуктів.

Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне положення страждають від специфічної залежності від російських поставок і не мають життєздатних альтернатив.

2. Від системи SWIFT ЄС відключив найбільший російський банк “Сбербанк”, Московський кредитний банк, Російський сільськогосподарський банк і Білоруський банк розвитку та реконструкції.

3. На території ЄС заборонили мовлення російських пропагандистських каналів “Россия РТР/РТР Планета”, “Россия 24” і “Міжнародний телецентр”.

4. Розширення список осіб та організацій, яких торкнулися обмеження на експорт товарів і технологій подвійного використання. Такі доповнення до списку включають як російські, так і білоруські організації. Крім того, ЄС розширить перелік товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному розвитку сектору оборони та безпеки росії. Це включатиме 80 хімічних речовин, які можуть бути використані для виробництва хімічної зброї.

5. ЄС заборонить надання в росію бухгалтерських послуг, зв’язків з громадськістю та консультаційних послуг, а також хмарних сервісів.

Читайте також  "Сьогодні обстрілюють, а завтра війська виводять": прогноз відомого таролога, якою буде перемога України...

6. Накладання санкції на фізичних та юридичних осіб, винних у звірствах російських військ у Бучі та Маріуполі, осіб, які підтримують війну, провідних бізнесменів та членів сімей олігархів та кремлівських чиновників, а також оборонних компаній. Цей перелік обіцяють опублікувати згодом.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело