Частина держав найближчим часом планують вводити громадянам бустерну дозу вакцини проти коронавірусу для посилення захисту, далі, швидше за все, очікується проведення щорічної ревакцинації.
Так, на сьогоднішній день вчені не можуть дати однозначної відповіді на питання про те, як часто необхідно буде робити щеплення від COVID-19. Про це пише “Слово і діло”.
Так, згідно з результатами дослідження, які раніше озвучив генеральний директор Pfizer Альберт Бурла, початкова ефективність вакцини, виробленої цієї фармкомпанією, – 96,2%. Приблизно через 4-6 місяців після отримання другої дози щеплення вона знижується приблизно до 84%.
Тобто, через 18 місяців після вакцинації ефективність вакцини становитиме менше 50%, і тоді буде потрібно повторна вакцинація.
Зі свого боку Національний інститут алергії та інфекційних захворювань, який брав участь у створенні антиковідної вакцини Moderna, заявив, що максимальна її ефективність в 94% зберігається принаймні три місяці.
Між 21-41 і 70 днем після другого щеплення вакциною АstraZeneca кількість антитіл до COVID-19 скорочується приблизно в п’ять разів, ідеться в дослідженні Інституту інформатики охорони здоров’я при Університетському коледжі Лондона. Тобто, ефективність АstraZeneca зберігається на максимальному рівні 2-3 місяці.
Що стосується вакцини CoronaVac (Китай), рівень антитіл знижується нижче ключового порогу приблизно через півроку після другого щеплення. Але посилити захисний ефект може третя доза вакцини, вважають дослідники.
У Beth Israel Deaconess Medical Center (США) заявляють, що вакцина Johnson & Johnson гарантує стійку імунну відповідь протягом восьми місяців та є ефективною проти штаму “Дельта”.
Шукайте деталі в групі Facebook