Більш тривалий проміжок між першою і другою дозами вакцини Pfizer-BioNTech змушує імунну систему організму виробляти більше антитіл, що борються з коронавірусом (COVID-19). Тому восьмитижнева перерва краща від інтервалу в три тижні, як вважалося раніше.
Про це повідомили британські вчені, які зазначили, що інтервал між двома щепленнями в 8 тижнів найкраще рішення проти варіанту Дельта, пише ВВС. Спочатку в Британії проміжок між щепленнями було збільшено до 12 тижнів.
“Вісім тижнів – це золота середина для мене, тому що люди дійсно хочуть отримати дві вакцини (дози), а зараз існує штам Дельта”, – розповіла професорка Оксфордського університету Сюзанна Дуанчі.
У своїй роботі дослідники вивчили імунні відповіді 503 медичних працівників, які отримали два щеплення з різною періодичністю в кінці 2020 і початку 2021 року, коли штам Альфа, вперше виявлений у Кенті (графство Англії), швидко поширювався.
Рівні антитіл у їхній крові було виміряно через місяць після другої дози вакцини. Результати показали:
Як короткі, так і довгі інтервали дозування вакцини Pfizer загалом викликали сильну імунну відповідь.
Тритижневий графік згенерував менше нейтралізувальних антитіл, які можуть пов’язувати вірус і зупинити його зараження клітин, ніж 10-тижневий інтервал.
У той час як рівні антитіл впали після першої дози, рівні Т-клітин – іншого типу імунних клітин – залишалися високими.
Більш тривалий графік привів до меншої кількості Т-клітин загалом, але більшої частки певного типу або підмножини, які називаються допоміжними Т-клітинами, які, на думку дослідників, підтримують імунну пам’ять.
Шукайте деталі в групі Facebook