Лікарка перерахувала симптоми Дельта-штаму у дітей та розповіла, як діяти батькам

Симптоми штаму коронавірусу “Дельта” у дітей дуже подібні до симптомів інших гострих респіраторних вірусних інфекцій, що лікуються традиційними способами. Дитина може перенести хворобу і легко, але заразити людей із групи ризику.

Лікарка перерахувала симптоми Дельта-штаму у дітей та розповіла, як діяти батькам

Щоб уберегти дітей, дорослі мають вакцинуватися проти COVID-19. Про це повідомила лікарка-педіатриня, засновниця центру “Педіатрія з любов’ю” Лідія Бабич у програмі Апостроф Live.

Вона розповіла, що під підозру зараження коронавірусом діти можуть підпадати навіть тоді, коли лікарі констатують важкий стан дитини і нормальні аналізи. При цьому необхідно відкинути наявність бактеріальної інфекції у дитини.

“Коли ми бачимо респіраторні симптоми: нежить, кашель, високу температуру протягом кількох днів, яка добре піддається збиванню, але видно, що дитині просто погано. При цьому ми повинні переконатися, що дитина не має дійсно бактеріальної інфекції, підтвердити це аналізами крові”, – зазначила лікарка.

За словами Бабич, основне, що потрібно зробити, – здати експрес-тест на антиген чи ПЛР-тест. Це необхідно, оскільки за наявності коронавірусної хвороби – медики повинні притримуватися протиепідемічних заходів.

“Дитина може перенести хворобу легко, але заразити інших людей, які можуть бути з групи ризику та важко переносити хворобу або навіть померти”, – зауважила вона.

Медикиня розповіла, що, зокрема, у її медцентрі на прийом потрапляє багато дітей, у яких потім підтверджується ця інфекція. Відтак, не можна говорити, що діти не потрапляють до групи ризику і що вони не хворіють на COVID-19 чи хворіють легко.

Педіатриня стверджує, що вакцинація дорослих, особливо старшого покоління, може вберегти дитину.

“Якщо ви хочете, щоб було до кого відвозити дітей, вакцинуйте, нарешті, ваших дідусів і бабусь. Тоді вони будуть допомагати вам ще довго і дякувати, що живі та здорові”, – наголосила лікарка.

Читайте також  Long COVID: 7 речей, які люди з довгими наслідками коронавірусу хочуть вам передати

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело