“Учителька скинула посилання на турецьку шкірянку за 16 тисяч гривень”

— Щосеместру здаємо по 300 гривень у фонд класу. Окремо збирають на фарбу, завіси й крейду. У синовому класі 30 учнів. За рік набігають колосальні суми. Але штори висять старі, ті ж меблі. Обіцяної плазми немає досі, — розповідає 38-річна Наталія Бахмач. Скаржиться на побори в 465-й столичній школі, пише gazeta.ua.

Торік у міськадміністрації зареєстрували 321 таку заяву. Добровільні грошові внески в освітніх закладах заборонили у вересні 2016-го.

— Доки діти школу закінчать, я загрузну в боргах, — говорить 40-річна Світлана, мати двох випускників. Старша закінчує 11-й клас. Молодший переходить у 5-й. — Раптово “зламалися” парти, “посипалися” стіни та “порвалися” занавіски. Синова класна керівничка попередила, щоб готували півтори тисячі гривень. Окрім цього, необхідно купити подарунки педагогам. Вирішили дарувати золоті прикраси, але ще конкретно не визначились із сумою. Торік учительці купували браслет, директору — телевізор. Сукню на останній дзвоник доньці братимемо напрокат за 100 гривень. Випускна обійдеться у 2 тисячі. Із бенкетом невідомо. Якщо оберуть кафе, скинемось по 1500. На теплоході — по 2500. Ще 500 віддати за вчителів. Синів клас святкуватиме в кафе у музеї під відкритим небом в Пирогові за 1200 гривень. Нерви не витримали — подзвонила на гарячу лінію Міністерства освіти.

— Класна керівничка доньки попросила ноутбук, щоб мати добру пам’ять про дітей. Батьки вирішили брати останню модель фірми “Епл” за 60 тисяч гривень. Збираємо частинами з вересня на картковий рахунок по 2 тисячі. Гроші дала, бо боюся, аби не “зрізала” малій українську мову в атестаті, — розповідає 42-річна Олена. Її донька й син навчаються в ліцеї. — Усі доччині однокласники з сім’ї крутеликів. Торік учителька натякнула, що немає чого одягти. Скинула посилання на турецьку шкірянку за 16 тисяч гривень. Подарили. Захотіла стіл у клас — купили. Забрала його додому, а звідти в школу привезла старий. На випускний маю здати 7 тисяч гривень. Для мене це величезні гроші. Син навчається у цій же школі, але такі суми не здирають. Бо серед батьків менше бізнесменів.

Читайте також  «Допились», - патруль Муніципальної варти врятував двох дівчат, які знепритомніли через алкогольне сп’яніння (фото)

— Не погоджуєтесь фінансувати заклади освіти — телефонуйте на гарячі лінії Міносвіти та КМДА, — радить 32-річний Владислав Кіш із громадської організації “Врятуємо рідний Київ”. — Після заборони поборів поняття “потреби закладу” не існує. Кошти дозволено збирати лише на екскурсії, подорожі, інтер­активи й платні майстер-класи для дітей. Батьки повинні вимагати чек.

460 мільйонів гривень виділила міська влада на ремонти, часткове оновлення меблів та облаштування дитсадків і шкіл столиці 2017 року.

Шукайте деталі в групі Facebook


Передає -